Категорії
Загальне

Наказ МОУ 07.06.2018, №260 “Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам”

Воєнна партія України - у соцмережі
Pin Share

Затверджений новий детальний Порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України – наказом Міністерства оборони від 07 червня 2018 року №260 (зареєстр. в Мінюсті 28.06.2018 за № 745/32197), який безпосередньо вплине на грошове забезпечення військовослужбовців і ветеранів військової служби України з урахуванням рівня їх кваліфікації, особливостей служби, тощо.

На відміну від цього наказу, раніше прийнята Постанова КМУ Гройсмана  перекреслила виплати за кваліфікацію військовослужбовців і за оцінкою експертів Воєнної партії України викликала одноголосний бурхливий осуд кваліфікованих військовослужбовців  ЗС України і ветеранів військової служби.

Нинішній Міністр оборони Полторак знає, що у 2014 році пенсія ветерана полковника ВВ України чи ЗС України (3500 грн) була у 3,2 рази менше, ніж пенсія полковника ветерана внутрішніх військ РФ (біля 11000 грн. в еквіваленті), у т.ч. на  окупованому Кримському півострові. Безвідповідальне, халатне  відношення менеджерів вищого державного управління України до утримання ЗС України і їх ветеранів на належному рівні стало важливим чинником втрати Україною Кримського півострова та захоплення територій Донбасу гібридними Силами спеціальних операцій РФ. Таке ж халатне відношення частково помітно і у нинішньому наказі міністра, який, для прикладу, у три (!) рази знизив стимулюючі надбавки для кандидатів і докторів наук у ЗС України, прирівнявши їх до надбавок за класну кваліфікацію (з 15% до 5%) – реально порушені норми Конституції. Очевидно, що нинішній КМУ Гройсмана цілеспрямовано, по всім напрямам нищить українську науку і вищу освіту, свідченням чого є величезний відтік українських вчених за кордон, а також науково-педагогічних і наукових працівників з військових ВНЗ. Ймовірно, цю ситуацію можна змінити тільки змінивши відповідних вищих державних менеджерів. Не може ефективно керувати урядом України людина, яка екстерном закінчила недержавний ВНЗ МАУП у віці біля 30-ти років, а до цього після десятого класу школи працювала директором на батьківському приватному ринку у Вінниці, а у десятому класі – ” токарем” (Гройсман).

Деякі надбавки у наказі створюють  умови для величезного розриву у грошовому забезпеченні деяких керівників та інших військовослужбовців – дане питання не конкретизується, щоб не утворювати конфліктну ситуацію.

Ще один приклад: грошове забезпечення ветеранів ЗС України на пенсії у липні 2018 року складає у доларовому еквіваленті орієнтовно 60% грошового забезпечення у липні 2013 року. Чому у організаторів погромів органів державної влади у 2013…2014 роках і наступної трагедії для України все навпаки  – нові кращі автомобілі, нові кращі маєтки, закордонні вояжі і відпочинки, ін.? Це невірно, це необхідно змінити.

Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування та застосовується з дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року N 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”.

Порядок визначає механізм та умови виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил, Державної спеціальної служби транспорту України та деяким іншим особам.

У цій публікації застосоване додаткове форматування відомостей у Наказі, яке покращує його читабельність у веб-форматі.

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

07.06.2018

м. Київ

N 260

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
26 червня 2018 р. за N 745/32197

Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам

Відповідно до статті 9 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року N 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, що додається.

2. Визнати такими, що втратили чинність, накази Міністерства оборони України:

від 25 червня 2001 року N 219 “Про затвердження Інструкції про порядок виплати щомісячної надбавки за особливі умови служби спостерігачам Збройних Сил України з контролю за розукомплектуванням та знищенням ядерних боєприпасів”, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 10 липня 2001 року за N 577/5768;

від 11 червня 2008 року N 260 “Про затвердження Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам”, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 14 липня 2008 року за N 638/15329 (зі змінами);

від 27 липня 2010 року N 394 “Про затвердження Інструкції про розміри і порядок виплати військовослужбовцям винагороди за водолазні роботи”, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 06 серпня 2010 року за N 618/17913;

від 22 травня 2014 року N 328 “Про затвердження Інструкції про порядок та умови виплати військовослужбовцям Збройних Сил України винагороди за розшук, піднімання, розмінування та знешкодження вибухових предметів”, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 05 червня 2014 року за N 584/25361;

від 24 жовтня 2016 року N 550 “Про затвердження Інструкції про розміри і порядок виплати щомісячної додаткової грошової винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України”, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 11 листопада 2016 року за N 1470/29600;

від 15 грудня 2016 року N 692 “Про затвердження Критеріїв використання іноземної мови у службовій діяльності військовослужбовцями Збройних Сил України”, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 10 січня 2017 року за N 19/29887;

від 09 березня 2017 року N 135/ДСК “Про затвердження Інструкції про організацію виплати винагороди за бойове чергування військовослужбовцям (спецпризначення) військових частин і підрозділів”, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03 квітня 2017 року за N 439/30307;

від 14 березня 2017 року N 139 “Про виплату спеціальної надбавки військовослужбовцям Сил спеціальних операцій Збройних Сил України”, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29 березня 2017 року за N 428/30296.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування та застосовується з дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року N 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”.

Міністр оборони України
генерал армії України

С. Т. Полторак

ПОРЯДОК
виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам

I. Загальні положення

1. Цей Порядок визначає механізм та умови виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту України та деяким іншим особам.

Цей Порядок розроблено відповідно до Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”постанов Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року N 393 “Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей”від 22 грудня 1995 року N 1037 “Про надбавки до посадових окладів працівників, зайнятих на шифрувальній роботі”від 15 червня 1994 року N 414 “Про види, розміри і порядок надання компенсації громадянам у зв’язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці”від 11 серпня 1995 року N 648 “Про умови оплати праці осіб, які працюють в гірських районах”від 30 серпня 2017 року N 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”.

Дія цього Порядку (крім розділів II, V – IX, XII – XXV) поширюється на військовослужбовців, умови виплати грошового забезпечення для яких встановлено іншими нормативно-правовими актами.

2. Грошове забезпечення включає:

 • щомісячні основні види грошового забезпечення;
 • щомісячні додаткові види грошового забезпечення;
 • одноразові додаткові види грошового забезпечення.

До щомісячних основних видів грошового забезпечення належать:

 • посадовий оклад;
 • оклад за військовим званням;
 • надбавка за вислугу років.

До щомісячних додаткових видів грошового забезпечення належать:

 • підвищення посадового окладу;
 • надбавки;
 • доплати;
 • премія.

До одноразових додаткових видів грошового забезпечення належать:

 • винагороди;
 • допомоги.

3. Підставами для розрахунку та виплати основних і додаткових видів грошового забезпечення є:

штат військової частини (установи, організації) (далі – військова частина);

накази про призначення на посаду та зарахування до списків особового складу військової частини, про вступ до виконання обов’язків за посадою, в тому числі тимчасово, про зарахування в розпорядження;

накази про встановлення та виплату основних і додаткових видів грошового забезпечення;

накази про присвоєння військових звань;

грошовий атестат або довідка про грошові виплати (за винятком осіб, призваних (прийнятих) на військову службу за контрактом, у тому числі під час проходження строкової військової служби).

4. Грошове забезпечення військовослужбовців із числа осіб офіцерського складу, в тому числі слухачів (ад’юнктів, докторантів), рядового, сержантського та старшинського складу (крім військовослужбовців строкової служби), включає:

 • посадовий оклад;
 • оклад за військовим званням;
 • надбавку за вислугу років;
 • підвищення посадового окладу під час проходження військової служби на території населених пунктів, яким надано статус гірських, та на острові Зміїний;
 • надбавки за особливості проходження служби, за службу в Силах спеціальних операцій Збройних Сил, кваліфікацію, кваліфікаційну категорію, виконання функцій державного експерта з питань таємниць, роботу в умовах режимних обмежень, безперервний стаж на шифрувальній роботі, почесні та спортивні звання;
 • доплати за науковий ступінь та за вчене звання;
 • премію;
 • морську винагороду, винагороди за стрибки з парашутом, за розшук, піднімання, розмінування та знешкодження вибухових предметів, тралення і знешкодження мін, за водолазні роботи та за бойове чергування;
 • одноразові грошові допомоги після укладення першого контракту, для оздоровлення, для вирішення соціально-побутових питань, у разі звільнення з військової служби;
 • інші виплати, які здійснюються відповідно до чинного законодавства України.

5. Грошове забезпечення військовослужбовців строкової військової служби включає:

 • посадовий оклад;
 • підвищення посадового окладу під час проходження військової служби на території населених пунктів, яким надано статус гірських, та на острові Зміїний;
 • надбавки за кваліфікацію, роботу в умовах режимних обмежень, безперервний стаж на шифрувальній роботі;
 • морську винагороду, винагороди за стрибки з парашутом, за розшук, піднімання, розмінування та знешкодження вибухових предметів, тралення і знешкодження мін, за водолазні роботи та за бойове чергування;
 • допомогу військовослужбовцям строкової військової служби, звільненим з військової служби;
 • інші виплати, які здійснюються відповідно до чинного законодавства України.

6. Грошове забезпечення курсантів (крім військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського та старшинського складу військової служби за контрактом) включає:

 • посадовий оклад;
 • курсантську посадову надбавку;
 • підвищення посадового окладу за результатами чергової екзаменаційної сесії;
 • допомогу військовослужбовцям строкової військової служби, звільненим з військової служби;
 • інші виплати, які здійснюються відповідно до чинного законодавства України.

Грошове забезпечення ліцеїстів із числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, за наявності підстав згідно з чинним законодавством України включає посадовий оклад.

7. За службу понад установлений службовий час, у дні відпочинку, святкові, вихідні та неробочі дні грошове забезпечення військовослужбовцям додатково не виплачується.

Розмір грошового забезпечення, що належить військовослужбовцю не за повний календарний місяць, визначається шляхом множення середньоденного розміру грошового забезпечення на кількість календарних днів, прослужених військовослужбовцем у цьому місяці. При цьому середньоденний розмір грошового забезпечення визначається шляхом ділення суми грошового забезпечення, належного військовослужбовцю за повний календарний місяць, на кількість календарних днів місяця, за який здійснюється виплата.

Військовослужбовцям, які виключаються зі списків особового складу військової частини, грошове забезпечення виплачується до дня виключення включно. В наказах про виключення зі списків особового складу обов’язково зазначається про виплату одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Виплата грошового забезпечення в разі вибуття військовослужбовців до нового місця служби за строк із дня, наступного за днем виключення зі списків особового складу військової частини, і до дня прийняття посади здійснюється за новим місцем служби в розмірі, встановленому за попереднім місцем служби, після зарахування їх на грошове забезпечення до цієї військової частини.

За час прийняття справ і посади військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, в межах строків, визначених чинним законодавством для прийняття та здавання справ і посади, виплачується грошове забезпечення, яке військовослужбовець отримував за останньою займаною посадою, виходячи з окладу за військове звання, посадового окладу, надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії.

У разі виникнення спірних питань щодо нарахування грошового забезпечення виплата здійснюється у безспірному розмірі до вирішення питань у встановленому чинним законодавством порядку.

8. Грошове забезпечення виплачується в межах асигнувань, передбачених у кошторисі військової частини на грошове забезпечення військовослужбовців.

Грошове забезпечення виплачується:

щомісячні основні та додаткові види – в поточному місяці за минулий;

одноразові додаткові види – в місяці видання наказу про виплату або в наступному після місяця, в якому наказом оголошено про виплату (з урахуванням вимог Бюджетного кодексу України).

Грошове забезпечення виплачується за місцем перебування військовослужбовців на грошовому забезпеченні на підставі наказу командира (начальника, керівника) (далі – командир).

Грошове забезпечення командиру військової частини виплачується за місцем перебування на грошовому забезпеченні на підставі наказу вищого командира за підпорядкованістю.

9. Виплата грошового забезпечення зберігається за час відряджень, а також надання оплачуваних відповідно до чинного законодавства України відпусток.

Грошове забезпечення за останніми займаними посадами виплачується за період звільнення від виконання службових обов’язків у зв’язку з хворобою та перебуванням на лікуванні в лікарняних закладах та у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою (відпустці за станом здоров’я) (далі – відпустка для лікування у зв’язку з хворобою), але не більше чотирьох місяців із дня вибуття з військової частини (крім випадків, передбачених чинним законодавством України, більш тривалих строків перебування на лікуванні).

Грошове забезпечення після чотирьох місяців безперервного перебування на лікуванні в лікарняних закладах виплачується на підставі висновку лікарняного закладу (військово-лікарської комісії), рішення командира військової частини про продовження перебування в лікарняних закладах та відповідно до вимог чинного законодавства.

Військовослужбовцям строкової військової служби, які перебувають у відрядженнях, відпустках і на лікуванні в лікарняних закладах, грошове забезпечення виплачується за весь період перебування у відрядженнях, відпустках і на лікуванні.

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами оплачується згідно з вимогами чинного законодавства України. Військовослужбовцям-жінкам, які відповідно до медичного висновку до вибуття їх у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами призначені на рівнозначні (у тому числі з меншим обсягом роботи) і нижчі посади за станом здоров’я, зберігається виплата грошового забезпечення за попередньою посадою, але не більш як до дня прибуття з відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

10. Військовослужбовцям, які прибули для подальшого проходження військової служби до Збройних Сил України з державних органів, установ, організацій, грошове забезпечення за період із дня зарахування їх у розпорядження до дня вступу до виконання обов’язків за новими посадами або до дня звільнення з військової служби включно виплачується виходячи з посадового окладу за посадами, які вони обіймали в цих органах, установах, організаціях, окладу за військовим званням і надбавки за вислугу років.

11. У разі змін розмірів (норм) щомісячних основних або додаткових видів грошового забезпечення під час проходження військової служби (у тому числі під час відряджень, відпусток, навчання, звільнення від виконання службових обов’язків у зв’язку з хворобою, перебування на лікуванні в лікарняних закладах та розпорядженні тощо) здійснюється перерахунок грошового забезпечення з дня, з якого відбулися відповідні зміни.

12. Військовослужбовцям, які тимчасово вибувають з військової частини зі збереженням грошового забезпечення за місцем служби, щомісячні додаткові види грошового забезпечення, які мають постійний характер, виплачуються за весь період такого вибуття.

13. Грошове забезпечення, виплачене в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України, які діяли на дату виплати, поверненню не підлягає, крім випадків повернення сум грошової допомоги (при звільненні з військової служби) у разі скасування наказу відповідного командира про звільнення військовослужбовця з військової служби відповідно до чинного законодавства України.

14. Грошове забезпечення, не виплачене своєчасно або виплачене в меншому, ніж належало, розмірі, виплачується за весь період, протягом якого військовослужбовець мав право на нього.

15. Грошове забезпечення не виплачується: • за час надання військовослужбовцям відпусток відповідно до чинного законодавства України, за якими не передбачено збереження заробітної плати;
 • якщо виплачуються академічні стипендії;
 • за час відсутності на службі без поважних причин одну добу і більше;
 • за час перебування на лікуванні в лікарняних закладах понад встановлені чинним законодавством строки;
 • за час тимчасового виконання обов’язків понад два місяці за новими посадами у зв’язку з переведенням військової частини на інший штат (внесення змін до штату);
 • за час тримання військовослужбовців під вартою чи перебування під цілодобовим домашнім арештом;
 • за час відбування покарання на гауптвахті військовослужбовцями строкової військової служби.

Військовослужбовцям, які самовільно залишили військові частини або місця служби, виплата грошового забезпечення призупиняється з дня самовільного залишення військової частини або місця служби та поновлюється з дня повернення.

Призупинення та поновлення виплати грошового забезпечення оголошується наказом командира військової частини.

16. Виплата додаткових видів грошового забезпечення, не передбачених цим Порядком, здійснюється відповідно до чинного законодавства України.

II. Посадові оклади

1. Посадові оклади виплачуються у розмірах, визначених додатками 1212 і 13 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року N 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” (зі змінами) (далі – постанова N 704).

2. Посадові оклади виплачуються залежно від займаних посад і тарифних розрядів, передбачених у штаті військової частини.

Тарифні розряди військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) для встановлення посадового окладу позначаються у штаті військової частини дробом у чисельнику.

Тарифні розряди військовослужбовцям строкової військової служби для встановлення посадового окладу позначаються у штаті військової частини дробом у знаменнику.

3. Посадові оклади (крім слухачів, ад’юнктів, докторантів, військовослужбовців строкової військової служби, курсантів, ліцеїстів) виплачуються з дня вступу до виконання обов’язків за посадою (але не раніше дня видання наказу по особовому складу про призначення на посаду) до дня здавання посади включно.

Дата початку виконання обов’язків за посадою (здавання посади) та розмір посадового окладу відповідно до тарифного розряду визначаються в наказі командира військової частини.

4. Посадові оклади особам офіцерського складу, які прийняті на військову службу за контрактом із запасу, виплачуються в розмірі, передбаченому за 12 тарифним розрядом, установленим у додатку 1 до постанови N 704, із дня зарахування до списків особового складу військової частини до дня вступу до виконання обов’язків за посадою.

5. Посадові оклади особам офіцерського складу, які призвані на військову службу, виплачуються в розмірі, передбаченому за 12 тарифним розрядом, установленим у додатку 1 до постанови N 704, із дня відправлення з районного (міського) військового комісаріату (територіального центру комплектування та соціальної підтримки) до військової частини до дня вступу до виконання обов’язків за посадою.

6. Посадові оклади особам рядового, сержантського і старшинського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби) виплачуються в розмірі, передбаченому за 1 тарифним розрядом, установленим у додатку 1 до постанови N 704, до дня вступу до виконання обов’язків за посадою:

із дня відправлення з районного (міського) військового комісаріату (територіального центру комплектування та соціальної підтримки) до військової частини – призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;

із дня зарахування до списків особового складу військової частини – прийнятим на військову службу за контрактом.

Військовослужбовцям, прийнятим на військову службу за контрактом під час проходження строкової військової служби, із дня укладання контракту до дня вступу до виконання обов’язків за посадою, виплачуються посадові оклади відповідно до тарифного розряду військовослужбовця військової служби за контрактом за займаною посадою на день укладання контракту.

7. Посадові оклади особам рядового, сержантського і старшинського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби) виплачуються із дня присвоєння офіцерського звання, у тому числі після закінчення військових навчальних закладів екстерном, до дня вступу до виконання обов’язків за посадою в розмірі:

передбаченому за відповідним тарифним розрядом, визначеним у штаті, – для осіб, які на день присвоєння офіцерського звання займають посади офіцерського складу;

передбаченому за 12 тарифним розрядом, установленим у додатку 1 до постанови N 704, – для осіб, які на день присвоєння офіцерського звання займають посади осіб рядового, сержантського та старшинського складу.

8. Посадові оклади особам рядового, сержантського та старшинського складу, які призначені на посади для проходження строкової військової служби у зв’язку з розірванням контракту, виплачуються за займаними посадами в розмірі, передбаченому для військовослужбовців строкової військової служби, із дня розірвання контракту.

9. Посадові оклади особам, які призвані на строкову військову службу, виплачуються за 1 тарифним розрядом, установленим у додатку 12 до постанови N 704, із дня відправлення з військового комісаріату (територіального центру комплектування та соціальної підтримки) до військової частини до дня призначення на посаду.

10. Посадові оклади військовослужбовцям строкової військової служби під час переміщення по службі виплачуються в розмірі, встановленому за відповідним тарифним розрядом, визначеним у штаті, із дня призначення на посаду.

11. Посадові оклади зберігаються відповідно до тарифного розряду за попередньою посадою згідно з чинним законодавством України, про що зазначається у наказах по особовому складу про призначення.

III. Оклади за військовими званнями

1. Оклади за військовими званнями виплачуються в розмірах, визначених у додатку 14 до постанови N 704.

2. Оклади за військовими званнями (крім військовослужбовців строкової військової служби) виплачуються:

 • із дня підписання наказу про присвоєння відповідних звань – військовослужбовцям під час проходження військової служби;
 • із дня зарахування до списків особового складу військової частини – особам, прийнятим на військову службу за контрактом;
 • із дня відправлення з районного (міського) військового комісаріату (територіального центру комплектування та соціальної підтримки) до військової частини – військовослужбовцям, призваним на військову службу під час мобілізації, на особливий період, або на військову службу осіб офіцерського складу.

Оклади за військовими званнями особам, прийнятим на військову службу за контрактом під час проходження строкової військової служби, виплачуються з дня укладення контракту.

3. Оклади за військовими званнями особам, звільненим з військової служби з присвоєнням офіцерського звання, не виплачуються.

IV. Виплата надбавки за вислугу років

1. Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) щомісячно виплачується надбавка за вислугу років на військовій службі у відсотках посадового окладу (за основною чи тимчасово займаною посадою) з урахуванням окладу за військовим званням у таких розмірах:

 • від 1 до 5 років – 25 відсотків;
 • від 5 до 10 років – 30 відсотків;
 • від 10 до 15 років – 35 відсотків;
 • від 15 до 20 років – 40 відсотків;
 • від 20 до 25 років – 45 відсотків;
 • від 25 і більше років – 50 відсотків.

2. Вислуга років для виплати надбавки обчислюється з дня початку до дня закінчення проходження військової служби відповідно до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”.

3. Для виплати надбавки за вислугу років зараховуються періоди:

зазначені в постанові Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року N 393 “Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей” (зі змінами);

проходження військової служби, які зараховуються на пільгових умовах з розрахунку один місяць служби за півтора місяця на посадах, передбачених у штатах кораблів, катерів, морських суден або самохідних рейдових суден (далі – кораблі (судна)), у тому числі, які ремонтуються, а також на посадах, передбачених в управліннях груп, ланок, загонів, дивізіонів, бригад і центрів, до складу яких входять кораблі (судна), які постійно розміщені на кораблях (суднах);

проходження військової служби під час виконання обов’язків у складі національного контингенту і національного персоналу, які зараховуються на пільгових умовах з розрахунку один місяць служби за три місяці.

Для виплати надбавки за вислугу років військовослужбовцям, призваним або прийнятим на військову службу із запасу, зараховуються всі періоди попередньої служби.

Періоди служби, які підлягають зарахуванню до вислуги років у пільговому порядку, обчислюються відповідно до чинного законодавства України.

Періоди служби, обчислені на пільгових умовах відповідно до раніше встановленого порядку, перерахунку в бік зменшення не підлягають.

4. У разі поновлення на військовій службі внаслідок незаконного звільнення до вислуги років військовослужбовців зараховується час відсутності на службі з дня звільнення до дня поновлення на військовій службі.

5. До вислуги років військовослужбовців не зараховується час відбування покарання у вигляді арешту (крім випадків, передбачених статтею 55 Кримінально-виконавчого кодексу України), а також час самовільного залишення військової частини або місця служби.

6. Для виплати надбавки за вислугу років командир військової частини щорічно станом на 01 січня оголошує наказом вислугу років військовослужбовців.

Наказ видається на підставі особових справ військовослужбовців та інших документів (за їх наявності), що підтверджують проходження військової служби. Календарна та пільгова вислуга років зазначаються окремо.

Оголошення вислуги років для командира військової частини здійснюється наказом вищого командира за підпорядкованістю.

7. Військовослужбовцям, які прибули до військової частини для подальшого проходження служби, виплата надбавки за вислугу років здійснюється на підставі інформації про вислугу років, зазначеної у грошовому атестаті.

Після надходження до військової частини особової справи військовослужбовця вислуга років для виплати йому надбавки оголошується наказом командира військової частини.

V. Виплата підвищеного посадового окладу

1. Військовослужбовцям, які проходять військову службу на території населених пунктів, яким надано статус гірських, посадові оклади підвищуються на 25 відсотків.

Підвищені посадові оклади виплачуються щомісячно:

 • із дня зарахування до списків особового складу військової частини до дня виключення;
 • із дня прибуття до пункту постійної дислокації до дня вибуття – у разі прибуття (вибуття) у складі військової частини (підрозділу).

2. Військовослужбовцям, які проходять військову службу на території острова Зміїний, посадові оклади підвищуються на 50 відсотків.

Підвищені посадові оклади виплачуються щомісячно:

 • із дня зарахування до списків особового складу військової частини до дня виключення;
 • із дня прибуття до пункту постійної дислокації до дня вибуття – у разі прибуття (вибуття) у складі військової частини (підрозділу).

3. Військовослужбовцям, які отримують підвищені посадові оклади, надбавка за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення та одноразові додаткові види грошового забезпечення (крім винагород) виплачуються з урахуванням підвищених окладів.

VI. Виплата надбавки за особливості проходження служби

1. Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) щомісячно виплачується надбавка за особливості проходження служби в розмірах до 100 відсотків посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років залежно від складності та важливості виконуваних обов’язків.

Виходячи з наявного фонду грошового забезпечення на відповідний рік надбавка за особливості проходження служби окремим категоріям військовослужбовців збільшується на відповідний коефіцієнт згідно з Переліком окремих категорій військовослужбовців, яким збільшується розмір щомісячної надбавки за особливості проходження служби відповідно до мінімального розміру залежно від складності та важливості виконуваних обов’язків (додаток), або може встановлюватися за окремим рішенням Міністра оборони України у фіксованому розмірі до 100 відсотків посадового окладу, окладу за військовим званням і надбавки за вислугу років.

2. Розмір щомісячної надбавки за особливості проходження служби розраховується від мінімального розміру цієї надбавки, який встановлюється Міністром оборони України, у відсотках для осіб офіцерського складу та окремо для осіб рядового, сержантського та старшинського складу виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України.

Розмір щомісячної надбавки за особливості проходження служби у військовій частині А0515 та підпорядкованих їй військових частинах установлюється командиром цієї частини виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі військової частини А0515.

Мінімальний розмір щомісячної надбавки за особливості проходження служби не може перевищувати 65 відсотків.

Залежно від складності та важливості виконуваних обов’язків розмір щомісячної надбавки за особливості проходження служби збільшується на відповідний коефіцієнт від 1 до 1,55.

Розрахунковий розмір надбавки за особливості проходження служби, отриманий шляхом множення мінімального розміру щомісячної надбавки на відповідний коефіцієнт, округлюється в бік збільшення до одного знака після коми.

Військовослужбовцям, які одночасно мають право на отримання надбавки за особливості проходження служби за різними коефіцієнтами, ця надбавка обчислюється з урахуванням більшого коефіцієнта.

3. Надбавка за особливості проходження служби у встановлених розмірах виплачується щомісяця з дня вступу до виконання обов’язків за посадою, у тому числі й у разі тимчасового виконання обов’язків за посадою, до дня звільнення від виконання обов’язків за посадою, яка передбачає цю надбавку.

4. У разі допущення військовослужбовця до тимчасового виконання обов’язків за посадою, яка передбачає виплату надбавки за особливості проходження служби в менших або більших розмірах, виплата такої надбавки здійснюється в розмірі, встановленому за тимчасово виконуваною посадою.

5. Виплата надбавки за особливості проходження служби здійснюється на підставі наказу командира про встановлення цієї надбавки.

VII. Виплата надбавки за службу в Силах спеціальних операцій Збройних Сил України

1. Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), які проходять службу в частинах і підрозділах Сил спеціальних операцій Збройних Сил України, виплачується надбавка за службу в Силах спеціальних операцій Збройних Сил України у відсотках прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 01 січня календарного року, в таких розмірах на місяць:

100 відсотків – військовослужбовцям, які займають посади інструкторів і посади в основних підрозділах (згідно зі штатом) полків, центрів спеціального призначення та навчально-тренувальних центрів, а також військовослужбовцям, які виконують бойові (службові) завдання в районі воєнного конфлікту, проведення антитерористичної операції чи операції об’єднаних сил із забезпечення національної безпеки і оборони (за час виконання таких завдань);

80 відсотків – військовослужбовцям, які займають посади в командуванні Сил спеціальних операцій Збройних Сил України, в управліннях (згідно зі штатом) полків, центрів спеціального призначення та навчально-тренувальних центрів;

70 відсотків – військовослужбовцям, які займають посади у підрозділах забезпечення (згідно зі штатом) полків, центрів спеціального призначення та навчально-тренувальних центрів; в управліннях і основних підрозділах (згідно зі штатом) військових частин інформаційно-психологічних операцій;

50 відсотків – іншим військовослужбовцям Сил спеціальних операцій Збройних Сил України.

2. Виплата надбавки за службу в Силах спеціальних операцій Збройних Сил України здійснюється щомісячно з дня вступу до виконання обов’язків за посадою, у тому числі й у разі тимчасового виконання обов’язків за посадою, до дня звільнення від виконання обов’язків за посадою включно.

VIII. Виплата надбавки за кваліфікацію

1. Військовослужбовцям, які мають присвоєну в установленому порядку класну кваліфікацію, займають посади і виконують службові обов’язки за спеціальністю, щомісяця виплачується надбавка за кваліфікацію у відсотках посадового окладу.

2. Розмір надбавки за кваліфікацію особам офіцерського складу (крім осіб льотного складу, що виконують польоти в складі екіпажів повітряних суден у якості льотчиків і штурманів), особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, що мають відповідну класну кваліфікацію, встановлюється:

 • 2 клас – 3 відсотки;
 • 1 клас – 5 відсотків;
 • клас майстра – 7 відсотків.

Розмір надбавки за кваліфікацію військовослужбовцям строкової військової служби, які мають відповідну класну кваліфікацію, встановлюється:

 • 2 клас – 5 відсотків;
 • 1 клас – 10 відсотків.

Розмір надбавки за кваліфікацію особам офіцерського складу з числа осіб льотного складу, що виконують польоти в складі екіпажів повітряних суден у якості льотчиків і штурманів, які мають відповідну класну кваліфікацію, встановлюється:

 • 2 клас – 5 відсотків;
 • 1 клас – 7 відсотків;
 • клас снайпера – 9 відсотків.

3. Переліки спеціальностей і посад військовослужбовців, за якими присвоюється класна кваліфікація, та строки її підтвердження визначає Міністр оборони України.

4. Надбавка за кваліфікацію виплачується:

 • із дня вступу до виконання обов’язків за посадами, за якими встановлено виплату надбавки, – військовослужбовцям, які мають відповідну класну кваліфікацію (крім військовослужбовців строкової військової служби);
 • із дня призначення на посади, за якими встановлено виплату надбавки, – військовослужбовцям строкової військової служби, які мають відповідну класну кваліфікацію;
 • із дня присвоєння кваліфікації – військовослужбовцям, що займають посади, за якими передбачено виплату надбавки, і яким присвоєно класну кваліфікацію в період виконання обов’язків за цими посадами.

У разі підвищення або пониження класу кваліфікації надбавка в нових розмірах виплачується із дня присвоєння наступного класу або пониження в кваліфікації.

5. Надбавка за кваліфікацію у разі дотримання умов, зазначених у пунктах 1 – 3 цього розділу, виплачується також військовослужбовцям, які мають класну кваліфікацію і займають посади з подвійним або потрійним найменуваннями (сумісні посади), якщо хоча б за одним з цих найменувань передбачено присвоєння класної кваліфікації.

Військовослужбовцям, які мають класну кваліфікацію за двома і більше спеціальностями, надбавка виплачується за спеціальністю, яка відповідає займаній посаді.

6. Особам сержантського і старшинського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), що призначені на посади офіцерського складу, надбавка за кваліфікацію, яку вони отримували до дня призначення, виплачується також в період виконання обов’язків за цими посадами, якщо вони підтверджують чи підвищують присвоєну їм класну кваліфікацію.

7. Виплата військовослужбовцям надбавки за кваліфікацію зберігається на періоди: • тимчасового виконання обов’язків за посадами, за якими встановлено виплату надбавки;
 • перенавчання військовослужбовців льотно-підйомного складу на нові для них типи літаків, вертольотів;
 • проходження служби на кораблях і суднах дублерами чи виконання службового завдання у складі підрозділу поза пунктом постійного розквартирування;
 • перебування на навчанні.

8. Військовослужбовцям, які не склали у визначені строки іспити на підтвердження класної кваліфікації з поважних причин, надбавка за кваліфікацію виплачується на підставі наказу командира військової частини до проведення наступних іспитів.

9. Військовослужбовцям, які мають відповідну класну кваліфікацію, але не мають права на одержання надбавки за кваліфікацію за займаними посадами і допущені до тимчасового виконання обов’язків за посадами, за якими передбачено виплату надбавки за кваліфікацію, надбавка виплачується за посадами, що тимчасово виконуються.

10. Виплата військовослужбовцям надбавки за кваліфікацію припиняється із дня, наступного за днем:

 • звільнення з посад, за якими встановлено виплату надбавки за кваліфікацію;
 • підписання наказу про позбавлення класної кваліфікації чи пониження кваліфікації до 3 класу;
 • вступу до тимчасового виконання обов’язків за посадами, за якими виплату надбавки за кваліфікацію, яку вони мають, не встановлено;
 • закінчення строку, встановленого для підтвердження присвоєної кваліфікації.

IX. Виплата надбавки за кваліфікаційну категорію військовослужбовцям медичного і фармацевтичного складу

1. Військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, які мають присвоєну в установленому порядку кваліфікаційну категорію, займають посади і виконують службові обов’язки за спеціальністю, за якою присвоєно кваліфікаційну категорію, щомісячно виплачується надбавка за кваліфікаційну категорію у відсотках посадового окладу.

2. Розмір надбавки за кваліфікаційну категорію особам офіцерського складу, які займають посади хірургів, травматологів, ортопедів-комбустіологів, урологів, нейрохірургів, серцево-судинних хірургів, торакальних хірургів, абдомінальних хірургів, проктологів, щелепно-лицьових хірургів, акушерів-гінекологів, офтальмологів, оториноларингологів, рентгенологів, які здійснюють хірургічні втручання із застосуванням рентгенівської апаратури в умовах стаціонару, ендоскопістів, що здійснюють лікувальні заходи, трансфузіологів, лікарів підводних човнів та надводних кораблів у міжпохідний період, які оперують у стаціонарі, хірургів, які оперують у поліклініці і яким за результатами атестації присвоєно відповідну кваліфікаційну категорію, встановлюється:

 • друга кваліфікаційна категорія – 7 відсотків;
 • перша кваліфікаційна категорія – 9 відсотків;
 • вища кваліфікаційна категорія – 11 відсотків.

Розмір надбавки за кваліфікаційну категорію особам офіцерського складу, які займають посади (крім тих, які займають посади, зазначені в абзаці першому цього пункту) у закладах охорони здоров’я, медичних службах з’єднань і військових частин, навчальних військово-медичних закладах (підрозділах), науково-дослідних установах, підрозділах екологічної служби Збройних Сил України, Головній інспекції Міністерства оборони України, а також в органах управління медичної служби Міністерства оборони України та Збройних Сил України і яким за результатами атестації присвоєно відповідну кваліфікаційну категорію, встановлюється:

 • друга кваліфікаційна категорія – 3 відсотки;
 • перша кваліфікаційна категорія – 5 відсотків;
 • вища кваліфікаційна категорія – 7 відсотків.

Розмір надбавки за кваліфікаційну категорію особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, що займають посади молодших спеціалістів з медичною або фармацевтичною освітою, яким за результатами атестації присвоєно відповідну кваліфікаційну категорію, встановлюється:

 • друга кваліфікаційна категорія – 3 відсотки;
 • перша кваліфікаційна категорія – 5 відсотків;
 • вища кваліфікаційна категорія – 7 відсотків.

3. Перелік посад і спеціальностей військовослужбовців, за якими присвоюється кваліфікаційна категорія, та строки її підтвердження визначає Міністр оборони України.

4. Надбавка за кваліфікаційну категорію виплачується із дня вступу до виконання обов’язків за посадами, за якими передбачено виплату надбавки, до дня:

 • звільнення з цих посад;
 • підписання наказу про зняття кваліфікаційної категорії;
 • вступу до виконання обов’язків за посадами, за якими виплату надбавки не встановлено;
 • закінчення встановленого строку переатестації.

5. Військовослужбовцям, які отримали кваліфікаційну категорію в період виконання обов’язків за посадами, за якими присвоюється кваліфікаційна категорія, надбавка виплачується із дня присвоєння кваліфікаційної категорії.

У разі підвищення чи пониження кваліфікаційної категорії надбавка в нових розмірах виплачується з дня присвоєння (пониження) кваліфікаційної категорії.

X. Виплата надбавки за виконання функцій державного експерта з питань таємниць і фахівців, які залучаються до підготовки рішень і висновків державних експертів з питань таємниць

1. Особам офіцерського складу, які займають посади відповідно до Переліку посадових осіб, на яких покладається виконання функцій державного експерта з питань таємниць, затвердженого Указом Президента України від 01 грудня 2009 року N 987 (далі – Перелік), щомісячно виплачується надбавка в розмірі 20 відсотків посадового окладу.

2. Надбавка за виконання функцій державного експерта з питань таємниць виплачується із дня вступу до виконання обов’язків за посадою, включеною до Переліку (у тому числі в разі тимчасового виконання обов’язків за посадою), до дня звільнення від посади чи вступу до тимчасового виконання обов’язків за посадою, не визначеною Переліком.

Виплата надбавки здійснюється на підставі:

наказу Міністра оборони України – особам офіцерського складу апарату Міністерства оборони України;

наказу начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України – особам офіцерського складу Збройних Сил України.

3. Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), які входять до складу експертних комісій, утворених державними експертами з питань таємниць, відповідно до вимог Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2013 року N 939, та залучаються до підготовки рішень і висновків державних експертів з питань таємниць, виплачується надбавка до посадових окладів у зв’язку з роботою, яка передбачає підготовку рішень і висновків державних експертів з питань таємниць у розмірах:

 • за підготовку пропозицій і проектів висновків про встановлення ступеня секретності науково-дослідних, дослідно-конструкторських або проектних робіт, які проводяться в інтересах забезпечення національної безпеки та оборони держави, її складових частин і етапів – 10 відсотків;
 • за підготовку пропозицій і проектів експертних висновків щодо наявності чи відсутності у матеріальних носіях інформації, які є предметом експертизи, відомостей, що становлять державну таємницю, – 15 відсотків;
 • за підготовку пропозицій та проектів рішень про віднесення інформації до державної таємниці, продовження строку дії чи скасування таких рішень, зміну ступеня секретності інформації – 20 відсотків.

4. Виплата надбавки у зв’язку з роботою, яка передбачає підготовку рішень і висновків державних експертів з питань таємниць, здійснюється пропорційно тривалості роботи з дня фактичного початку до дня її завершення, за кожну фактично виконану роботу, але не більш як 20 відсотків з розрахунку посадового окладу на місяць, за поданням державних експертів з питань таємниць та за погодженням з відповідним режимно-секретним органом на підставі наказу:

державного секретаря Міністерства оборони України – військовослужбовцям апарату Міністерства оборони України;

начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України – військовослужбовцям Збройних Сил України;

командувача виду Збройних Сил України – військовослужбовцям виду Збройних Сил України;

керівника органу військового управління (військового навчального закладу) – військовослужбовцям органу військового управління (військового навчального закладу).

XI. Виплата надбавки військовослужбовцям, які працюють в умовах режимних обмежень

1. Військовослужбовцям, яким надано доступ до державної таємниці та які виконують службові обов’язки в умовах режимних обмежень у зв’язку з роботою, що передбачає доступ до державної таємниці відповідно до функціональних обов’язків, займаються розробкою, виготовленням, обліком, зберіганням і використанням документів, виробів та інших матеріальних носіїв секретної інформації, приймають рішення з цих питань або здійснюють постійний контроль за станом охорони державної таємниці, виплачується надбавка до посадових окладів.

2. Розмір надбавки військовослужбовцям, які працюють в умовах режимних обмежень, установлюється у відсотках до посадових окладів залежно від ступеня секретності інформації:

 • відомості та їх носії, що мають ступінь секретності “особливої важливості”, – 20 відсотків;
 • відомості та їх носії, що мають ступінь секретності “цілком таємно”, – 15 відсотків;
 • відомості та їх носії, що мають ступінь секретності “таємно”, – 10 відсотків.

3. Для виплати надбавки військовослужбовцям, які працюють в умовах режимних обмежень, командир військової частини щорічно станом на 01 січня визначає наказом розмір надбавки відповідно до номенклатури посад військовослужбовців і працівників, зайняття яких потребує оформлення допуску до державної таємниці, за погодженням з режимно-секретним органом.

Розмір надбавки для командира військової частини визначається наказом вищого командира за підпорядкованістю.

У військових частинах, де режимно-секретні органи штатом не передбачено, а військовослужбовці провадять діяльність, пов’язану з державною таємницею не за місцем основної служби, розміри надбавок визначаються наказом вищого командира без урахування номенклатури посад військовослужбовців і працівників, зайняття яких потребує оформлення допуску до державної таємниці.

У разі набуття військовослужбовцем права на збільшення (зменшення) розміру надбавки командир військової частини наказом встановлює розмір відповідної надбавки.

4. Надбавка військовослужбовцям, які працюють в умовах режимних обмежень, виплачується із дня вступу до виконання обов’язків за посадами, але не раніше дня отримання допуску до державної таємниці за номенклатурою посад та дня підписання наказу про призначення, у тому числі й у разі тимчасового виконання обов’язків за посадами, до яких вони допущені.

Виплата військовослужбовцям надбавки припиняється із дня:

наступного за днем звільнення від виконання обов’язків за посадою чи вступу до тимчасового виконання обов’язків за посадою, за якою виплату надбавки не встановлено;

припинення доступу до матеріальних носіїв секретної інформації;

закінчення науково-дослідних і науково-конструкторських робіт.

5. Розмір надбавки військовослужбовцям, які працюють в умовах режимних обмежень і безпосередньо виконують науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи, що містять державну таємницю і передбачені державним замовленням (контрактом), установлюється у відсотках до посадових окладів залежно від ступеня секретності та обсягу інформації:

 • відомості та їх носії, що мають ступінь секретності “особливої важливості”, – від 70 до 100 відсотків;
 • відомості та їх носії, що мають ступінь секретності “цілком таємно”, – від 30 до 70 відсотків;
 • відомості та їх носії, що мають ступінь секретності “таємно” – від 10 до 30 відсотків.

Надбавка військовослужбовцям, які працюють в умовах режимних обмежень і безпосередньо виконують науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи, що містять державну таємницю і передбачені державним замовленням (контрактом), встановлюється наказом командира військової частини, в якій виконуються роботи, одночасно із закріпленням виконавців за відповідними ділянками роботи та встановленням строку роботи за погодженням із режимно-секретним органом і замовником науково-дослідної або дослідно-конструкторської роботи.

Виплата надбавки здійснюється пропорційно за час фактичного виконання науково-дослідної та дослідно-конструкторської роботи.

6. Виплата надбавки, встановленої пунктом 2 цього розділу, військовослужбовцям, які працюють в умовах режимних обмежень, під час перебування їх на навчанні за заочною формою навчання зберігається.

У разі направлення військовослужбовців, що працюють в умовах режимних обмежень, на навчання без збереження посад за місцем служби розмір надбавки їм встановлює керівник (начальник) відповідного військового навчального закладу.

XII. Виплата надбавки за безперервний стаж на шифрувальній роботі

1. Військовослужбовцям, безпосередньо зайнятим шифрувальною роботою на посадах в органах шифрованого зв’язку, органах засекреченого зв’язку та навчальних підрозділах шифрувальної служби, які за своїми функціональними обов’язками займаються розробкою, виготовленням, обліком, зберіганням, використанням, доставкою шифрів, прирівняних до них документів, шифрувальної техніки, апаратури засекречування, здійсненням контролю за забезпеченням безпеки шифрованого і засекреченого зв’язку (за умови здійснення контрольних функцій згідно з чинним законодавством України), веденням діловодства та розмноженням документів з питань шифрувальної роботи, навчанням курсантів (слухачів) шифрувальній роботі, виплачується щомісячна надбавка до посадових окладів за безперервний стаж на шифрувальній роботі.

2. Розмір надбавки за безперервний стаж на шифрувальній роботі встановлюється в таких розмірах:

від 1 до 3 років – 10 відсотків;

від 3 до 5 років – 15 відсотків;

понад 5 років – 20 відсотків.

3. Для виплати надбавки за безперервний стаж на шифрувальній роботі зараховуються в календарному обчисленні періоди:

безперервної шифрувальної роботи на посадах в органах шифрованого зв’язку, органах засекреченого зв’язку та навчальних підрозділах шифрувальної служби, з урахуванням строкової військової служби;

безперервної шифрувальної роботи на посадах в інших центральних органах виконавчої влади або цивільних установах до прийняття на військову службу за контрактом або призову із запасу.

Стаж безперервної служби на шифрувальній роботі не переривається:

у разі прийняття на військову службу після звільнення протягом шести місяців та подальшого призначення на посаду до шифрувальних органів, органів засекреченого зв’язку та навчального підрозділу шифрувальної служби;

у разі направлення на навчання без збереження посад за місцем служби або зарахування в розпорядження відповідних командирів, якщо військовослужбовці безпосередньо після закінчення навчання або перебування в розпорядженні призначені на посади, за якими встановлено виплату надбавки.

Стаж безперервної служби на шифрувальній роботі переривається, якщо військовослужбовець не виконував роботу на посадах у шифрувальних органах, органах засекреченого зв’язку та навчальних підрозділах шифрувальної служби понад шість місяців.

4. Надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі виплачується після досягнення військовослужбовцем відповідного строку безперервного стажу із дня вступу до виконання обов’язків за посадами, за якими передбачено виплату надбавки, у тому числі й у разі тимчасового виконання обов’язків за посадами, до яких вони допущені.

У разі якщо військовослужбовці досягли відповідного строку безперервного стажу під час виконання обов’язків за посадами, за якими передбачено виплату надбавки, надбавка виплачується із дня видання наказу командира військової частини про виплату надбавки.

Виплата надбавки військовослужбовцям припиняється з дня: наступного за днем звільнення від обов’язків за посадою;

вступу до тимчасового виконання обов’язків за посадою, за якою виплату надбавки не встановлено;

скасування допуску до шифрувальної роботи.

5. Надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі в період перебування військовослужбовців на навчанні без збереження посад за місцем служби або в розпорядженні відповідних командирів не виплачується.

6. Виплата надбавки за безперервний стаж на шифрувальній роботі здійснюється на підставі наказу командира військової частини.

Наказ видається на підставі особових справ військовослужбовців та інших документів (за їх наявності), що підтверджують проходження військової служби в шифрувальних органах, органах засекреченого зв’язку та навчальних підрозділах шифрувальної служби.

Розмір надбавки для командира військової частини визначається наказом вищого командира за підпорядкованістю.

XIII. Виплата надбавки за почесні звання

1. Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), що мають почесні звання України, СРСР, союзних республік СРСР, якщо виконання ними службових обов’язків за посадами (у тому числі за посадами, які виконуються тимчасово) збігається за профілем з наявним почесним званням, щомісяця виплачується надбавка за почесне звання у відсотках посадового окладу в таких розмірах:

за почесне звання “заслужений” – 10 відсотків;

за почесне звання “народний” – 15 відсотків.

Відповідність почесного звання профілю діяльності військовослужбовця за займаною посадою визначається відповідно до військово-облікової спеціальності та функціональних обов’язків за посадою.

2. Надбавка за почесне звання встановлюється наказом командира військової частини на підставі рапорту військовослужбовця та копії посвідчення про наявність почесного звання:

із дня вступу до виконання обов’язків за посадами – військовослужбовцям, які до призначення на посади мали почесні звання;

із дня набрання чинності Указом Президента України про присвоєння почесного звання – військовослужбовцям, яким присвоєно почесне звання вперше.

3. Військовослужбовцям, які мають почесні звання та займають посади, які за профілем не збігаються з наявним почесним званням (у тому числі особам, які перебувають у розпорядженні, та тим, які звільнені від посад), допущеним до тимчасового виконання обов’язків за посадами, які за профілем збігаються з наявним почесним званням, ця надбавка виплачується за період тимчасового виконання обов’язків за цими посадами.

4. Виплата надбавки припиняється із дня, наступного за днем звільнення з посади, або із дня вступу до тимчасового виконання обов’язків за посадами, які за профілем не збігаються з наявним почесним званням.

XIV. Виплата надбавки за спортивні звання

1. Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), які мають спортивні звання, щомісяця виплачується надбавка у відсотках посадового окладу в таких розмірах:

за спортивні звання “заслужений тренер”, “заслужений майстер спорту”, “майстер спорту міжнародного класу” – 10 відсотків;

за спортивне звання “майстер спорту” – 5 відсотків.

За наявності двох або більше спортивних звань надбавка виплачується за одним (вищим) званням.

Надбавка за спортивне звання виплачується, якщо діяльність військовослужбовців відповідає за профілем спортивним званням.

Відповідність спортивного звання профілю діяльності військовослужбовця за займаною посадою визначається відповідно до військово-облікової спеціальності та функціональних обов’язків за посадою.

2. Надбавка за спортивне звання встановлюється наказом командира військової частини на підставі рапорту військовослужбовця та копії посвідчення про наявність спортивного звання:

із дня вступу до виконання обов’язків за посадами – військовослужбовцям, які до призначення на посади мали спортивні звання;

із дня присвоєння відповідного спортивного звання – військовослужбовцям, яким присвоєно спортивне звання вперше або вище спортивне звання.

3. Виплата надбавки припиняється із дня, наступного за днем звільнення з посади, або із дня вступу до тимчасового виконання обов’язків за посадами, які за профілем не збігаються з наявним спортивним званням.

4. Військовослужбовцям, які мають спортивні звання та займають посади, які за профілем не збігаються з наявним спортивним званням (у тому числі особам, які перебувають у розпорядженні, та тим, які звільнені від посад), допущеним до тимчасового виконання обов’язків за посадами, які за профілем збігаються з наявним спортивним званням, ця надбавка виплачується за період тимчасового виконання обов’язків за цими посадами.

XV. Виплата доплати за науковий ступінь та за вчене звання

1. Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), які мають науковий ступінь доктора філософії (кандидата наук) або доктора наук, якщо діяльність за профілем згідно з функціональними обов’язками за посадою відповідає їх науковому ступеню, щомісяця виплачується доплата за науковий ступінь з відповідної спеціальності у відсотках посадового окладу в таких розмірах:

за науковий ступінь доктора філософії (кандидата наук) – у розмірі 5 відсотків;

за науковий ступінь доктора наук – у розмірі 10 відсотків.

За наявності двох наукових ступенів доплата встановлюється за одним (вищим) науковим ступенем.

Відповідність наукового ступеня профілю діяльності військовослужбовця за займаною посадою визначається відповідно до військово-облікової спеціальності та функціональних обов’язків за посадою.

2. Військовослужбовцям, які мають вчене звання доцента (старшого наукового співробітника) або професора та обіймають посади, пов’язані з педагогічною або науковою діяльністю, якщо діяльність за профілем згідно з функціональними обов’язками за посадою відповідає їх вченому званню, щомісяця виплачується доплата за вчене звання у відсотках посадового окладу в таких розмірах:

за вчене звання доцента (старшого наукового співробітника) – 5 відсотків;

за вчене звання професора – 10 відсотків.

За наявності двох або більше вчених звань доплата встановлюється за одним (вищим) званням.

Відповідність наявного вченого звання профілю діяльності військовослужбовця за займаною посадою для виплати доплати визначається згідно з військово-обліковою спеціальністю та функціональними обов’язками за посадою.

3. Розмір доплати за науковий ступінь та за вчене звання встановлюється наказом керівника (начальника, командира) відповідного військового навчального закладу (наукової установи, організації, військової частини):

із дня вступу до виконання обов’язків за посадами, за якими встановлено виплату доплат, але не раніше дня видання наказу про призначення – військовослужбовцям, які до дня призначення на посади мають науковий ступінь та (або) вчене звання;

з дати видачі відповідного диплома (атестата) – військовослужбовцям, які займають посади, за якими встановлено виплати доплат, і які одержали науковий ступінь та (або) вчене звання в період виконання обов’язків за цими посадами, у тому числі вперше;

із дня прибуття до докторантури, але не раніше початку навчального року – військовослужбовцям, які мають науковий ступінь та (або) вчене звання і одержували доплати за науковий ступінь та (або) вчене звання до зарахування на навчання.

Підставами для видання наказу є копії документів, що підтверджують присвоєння (наявність) наукового ступеня чи вченого звання, та рапорт військовослужбовця.

4. Військовослужбовцям, які мають науковий ступінь та (або) вчене звання і займають посади, за якими не передбачено виплату доплат, та тим, які перебувають у розпорядженні, звільненим від посад і допущеним до тимчасового виконання обов’язків за вакантними посадами, за якими встановлено виплату доплат, ці доплати виплачуються за період тимчасового виконання обов’язків за посадами.

5. Виплата військовослужбовцям доплат за науковий ступінь та (або) вчене звання припиняється із дня, наступного за днем звільнення з посади або вступу до тимчасового виконання обов’язків за посадами, за якими виплату доплат не встановлено.

XVI. Преміювання

1. Командири (начальники) військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій Збройних Сил України мають право щомісяця здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби) відповідно до їх особистого внеску в загальні результати служби.

2. Розмір щомісячної премії, але не менше 10 відсотків посадового окладу, встановлює Міністр оборони України для відповідних категорій військовослужбовців виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України, та особливостей проходження військової служби.

Розмір щомісячної премії у військовій частині А0515 та підпорядкованих їй військових частинах установлює командир цієї частини виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі військової частини А0515.

3. Виплата щомісячної премії військовослужбовцям здійснюється на підставі наказу командира військової частини, який видається до 05 числа місяця, наступного за місяцем преміювання, з урахуванням військової дисципліни, наявності дисциплінарних стягнень, показників виконання службових обов’язків.

4. При порушенні військової дисципліни, незадовільному виконанні службових обов’язків виплата щомісячної премії військовослужбовцям здійснюється в таких розмірах:

у разі накладення на військовослужбовця дисциплінарного стягнення “догана”, оголошеного наказом командира військової частини, – 90 відсотків встановленого розміру щомісячної премії;

у разі накладення на військовослужбовця дисциплінарного стягнення “сувора догана”, оголошеного наказом командира військової частини, – 80 відсотків встановленого розміру щомісячної премії;

у разі накладення на військовослужбовця двох дисциплінарних стягнень “догана” (“сувора догана”), оголошених наказом командира військової частини, – 60 відсотків встановленого розміру щомісячної премії;

у разі накладення на військовослужбовця трьох дисциплінарних стягнень “догана” (“сувора догана”), оголошених наказом командира військової частини, – 50 відсотків встановленого розміру щомісячної премії.

Командир військової частини здійснює преміювання у зазначених розмірах за календарний місяць, у якому накладено дисциплінарне стягнення, або за місяць, у якому до військової частини надійшло повідомлення про накладення дисциплінарного стягнення вищим командиром (за винятком випадків, коли таке стягнення знято встановленим порядком у цьому самому місяці).

Забороняється не виплачувати премію військовослужбовцям або зменшувати її розмір протягом кількох місяців за одне і те саме допущене порушення.

5. Військовослужбовцям щомісячні премії не виплачуються в таких випадках:

за невихід на службу (навчання) без поважних причин – за місяць, у якому здійснено таке порушення;

за вживання алкогольних напоїв (наркотичних речовин) на території військової частини як у службовий, так і в позаслужбовий час, прибуття на службу в нетверезому стані (у стані наркотичного сп’яніння) – за місяць, у якому здійснено таке порушення;

у разі накладення дисциплінарного стягнення у вигляді попередження про неповну службову відповідність, пониження в посаді, пониження у військовому званні на один ступінь, позбавлення військового звання – за місяць, у якому накладено дисциплінарне стягнення, або за місяць, у якому до військової частини надійшло повідомлення про накладення дисциплінарного стягнення вищим командиром;

у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення за вчинення військового адміністративного правопорушення або адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, – за місяць, у якому така постанова надійшла до військової частини;

у разі накладення на військовослужбовця в календарному місяці більше трьох дисциплінарних стягнень, крім дисциплінарного стягнення “зауваження”, – за місяць, у якому накладено дисциплінарні стягнення, або за місяць, у якому до військової частини надійшло повідомлення про накладення дисциплінарного стягнення вищим командиром;

у разі відрахування з ад’юнктури або докторантури вищого військового навчального закладу, військового навчального підрозділу закладу вищої освіти або науково-дослідної установи через невиконання індивідуального навчального плану (індивідуального плану наукової роботи) або недисциплінованість – за місяць, у якому було здійснено відрахування;

у разі неуспішного закінчення ад’юнктури або докторантури вищого військового навчального закладу, військового навчального підрозділу закладу вищої освіти або науково-дослідної установи – за місяць, у якому закінчилося навчання;

у разі звільнення з військової служби за службовою невідповідністю, у зв’язку з позбавленням військового звання в дисциплінарному порядку, у зв’язку з обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили, у зв’язку із систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем – з місяця, у якому надійшов витяг з наказу про звільнення;

у разі порушення вимог законів та інших нормативно-правових актів, які призвели до матеріальних збитків, – за місяць, у якому видано наказ про притягнення до матеріальної відповідальності;

у разі скоєння у військовій частині аварій, подій, пов’язаних із загибеллю людей з вини військовослужбовців під час виконання ними службових обов’язків, чи злочинів – за місяць, у якому сталася аварія, подія, пов’язана із загибеллю людей.

6. Виплата щомісячної премії здійснюється із дня вступу до виконання обов’язків за посадами і до дня звільнення від виконання обов’язків за посадами, у тому числі й у разі тимчасового виконання обов’язків за посадами.

Військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, що навчаються у військових навчальних закладах, премія виплачується із дня зарахування на навчання до дня його закінчення, а також за час перебування у відпустці, що надається після закінчення військового навчального закладу.

7. Особам офіцерського складу – випускникам військових навчальних закладів (із числа курсантів, які до зарахування на навчання до військових навчальних закладів не перебували на військовій службі або перебували на строковій військовій службі) із дня закінчення навчання у військовому навчальному закладі до дня, з якого вони стали до виконання обов’язків за посадою, на яку вони призначені, але не більше двох місяців, виплачується премія, встановлена за рішенням Міністра оборони України.

8. Ад’юнктам і докторантам, які успішно захистили дисертації до закінчення строку навчання в ад’юнктурі або підготовки в докторантурі, виконали індивідуальні навчальні плани (індивідуальні плани наукової роботи) і відраховуються з ад’юнктури або докторантури, виплачується премія в підвищеному розмірі за місяць, у якому відбувався захист дисертації.

Розмір премії зазначеній категорії військовослужбовців установлюється за рішенням Міністра оборони України виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України.

XVII. Виплата морської винагороди

1. Військовослужбовцям, які проходять службу на кораблях (суднах, катерах), що зараховані в кампанію, в управліннях їх з’єднань, а також військовослужбовцям, які направлені для несення бойової служби або виконання службових завдань на кораблях (суднах, катерах), виплачується морська винагорода в розмірі 2 відсотків посадового окладу, визначеного за 13 тарифним розрядом, установленим у додатку 1 до постанови N 704, за кожну добу перебування у плаванні (в тому числі під час міжбазових переходів, проведення заводських, ходових, державних, науково-дослідницьких випробувань), але не більше 20 відсотків на місяць.

2. Днями плавання вважаються дні, коли кораблі (судна, катери) мали ходові години із дня їх виходу з пункту базування до дня заходу в пункт базування включно.

Днем виходу з пункту базування вважається поточна доба, а з 00:00 і пізніше – наступна доба.

3. Виплата морської винагороди здійснюється за минулий місяць одночасно з виплатою грошового забезпечення на підставі:

наказу командира корабля (судна) або з’єднання – військовослужбовцям, які проходять службу на кораблях (суднах, катерах), що зараховані в кампанію, в управліннях їх з’єднань;

наказу командира військової частини, де військовослужбовець проходить службу, із зазначенням періодів перебування в плаванні, який видається на підставі вахтових журналів, – військовослужбовцям, які направлені для несення бойової служби або виконання службових завдань на кораблях (суднах, катерах).

XVIII. Виплата винагороди за стрибки з парашутом

1. Військовослужбовцям, а також військовозобов’язаним і резервістам, які під час проходження військової служби (зборів) здійснюють стрибки з парашутом (десантування з технікою) з літаків і вертольотів за планом бойової підготовки, а також експериментальні стрибки за рішенням начальника Генерального штабу Збройних Сил України або командувачів видів (родів) військ (сил) Збройних Сил України, виплачується винагорода в розмірі 3 відсотків посадового окладу, визначеного за 13 тарифним розрядом, установленим у додатку 1 до постанови N 704, за кожен стрибок.

За кожен ускладнений стрибок з парашутом, але не більше ніж за два фактори ускладнення, а випусковому, який здійснив стрибок з парашутом, не більше ніж за три фактори ускладнення, розмір винагороди збільшується на 2 відсотки посадового окладу за 13 тарифним розрядом, установленим у додатку 1 до постанови N 704, за кожний фактор ускладнення.

До ускладнених належать стрибки:

виконання обов’язків випускаючого (під час здійснення стрибка з парашутом);

із затриманням введення в дію основного парашута не менше ніж на 20 секунд, у тому числі зі стабілізацією падіння;

на обмежений майданчик;

у складних метеорологічних умовах (у разі висоти нижнього краю хмар нижче заданої висоти десантування);

при швидкості вітру біля землі понад 5 м/с;

на майданчик приземлення (який перевищує рівень моря на 500 м);

вночі, на ліс, на воду (крім стрибків у водолазному спорядженні);

зі зброєю (крім пістолета);

з вантажним контейнером вагою понад 4 кг, не враховуючи табельного спорядження;

услід за технікою, що десантується;

з висоти менше ніж 500 м і понад 4000 м;

з повітряного судна на швидкості польоту понад 200 км/год.

2. Розміри винагороди за стрибки з парашутом збільшуються (у відсотках посадового окладу за 13 тарифним розрядом, установленим у додатку 1 до постанови N 704):

за стрибки з парашутом, здійснені способом катапультування, стрибки у водолазному спорядженні – на 3 відсотки за кожен стрибок;

за десантування в середині техніки або разом з нею – на 10 відсотків за кожен стрибок;

за здійснення експериментальних стрибків – від 2 до 7 відсотків за кожен стрибок залежно від його складності.

Зазначене збільшення розміру винагороди за стрибки з парашутом застосовується у тому числі з урахуванням збільшення, передбаченого для ускладненого стрибка.

3. Виплата винагороди за стрибки з парашутом здійснюється за минулий місяць одночасно з виплатою грошового забезпечення на підставі наказу командира не більше ніж у межах річних норм планових стрибків, установлених для окремих категорій військовослужбовців (крім експериментальних стрибків).

Винагороду за стрибки з парашутом поза місцем постійного проходження служби виплачує військова частина, у якій здійснювалися планові стрибки, на підставі наказу командира цієї військової частини, в якому має зазначатися дата здійснення кожного стрибка та фактори ускладнення.

4. Винагорода за стрибки з парашутом не виплачується в разі перевищення встановленої річної норми планових стрибків.

XIX. Виплата винагороди за розшук, піднімання, розмінування та знешкодження вибухових предметів, тралення і знешкодження (знищення) мін

1. Військовослужбовцям, які під час проходження служби здійснюють розшук, піднімання, розмінування та знешкодження (знищення) вибухових предметів, а також тралення і знешкодження мін, залежно від характеру робіт виплачується винагорода у відсотках від посадового окладу за 13 тарифним розрядом, установленим у додатку 1 до постанови N 704, за кожним актом, але не більше 20 відсотків на день:

кожному військовослужбовцю групи розмінування або групи знищення – за кожне знешкодження (знищення) вибухонебезпечних предметів;

кожному військовослужбовцю екіпажу корабля (судна) – за кожний вихід для виконання розшуку мін, мінних загороджень, а також їх бойового тралення;

кожному військовослужбовцю корабельної підривної команди – за кожне знешкодження (знищення) мін (торпед).

2. Виплата винагороди за розшук і знешкодження (знищення) вибухонебезпечних предметів на місці здійснюється в таких розмірах (у відсотках посадового окладу за 13 тарифним розрядом, установленим у додатку 1 до постанови N 704):

різноманітні підривники, снаряди калібру до 50 мм – 3 відсотки;

гранати (ручні, протитанкові, до підствольних та автоматичних гранатометів), артилерійські снаряди, мінометні міни калібру від 50 до 150 мм, реактивні боєприпаси калібру від 73 до 158,5 мм, інженерні боєприпаси – 5 відсотків;

артилерійські снаряди калібру від 150 до 420 мм, мінометні міни калібру від 150 до 170 мм, реактивні боєприпаси калібру від 158,5 до 320 мм, авіаційні бомби масою від 2 до 500 кг – 7 відсотків;

авіаційні бомби масою 500 кг і більше, скупчення різноманітних вибухових предметів (25 одиниць і більше) – 10 відсотків.

Підставою для виплати винагороди за розшук і знешкодження (знищення) вибухонебезпечних предметів на місці є:

витяг з розпорядчого документа вищого штабу на виконання завдання з очищення місцевості від вибухонебезпечних предметів або знищення вибухонебезпечних предметів;

наказ командира військової частини (виконавця робіт) на виконання робіт з очищення місцевості від вибухонебезпечних предметів, у якому зазначаються місце, дата, поіменно особовий склад, який залучається до складу групи розмінування;

акт виконаних робіт з очищення місцевості (акваторії, об’єкта) від вибухонебезпечних предметів (знешкодження та (або) знищення виявлених вибухонебезпечних предметів), затверджений командиром військової частини (виконавця робіт).

3. Виплата винагороди за розшук, піднімання, знешкодження або знищення вибухонебезпечних предметів під час очищення територій та інших об’єктів після надзвичайних ситуацій унаслідок пожеж, вибухів (у тому числі на арсеналах, базах (складах)) здійснюється в таких розмірах (у відсотках посадового окладу за 13 тарифним розрядом, установленим у додатку 1 до постанови N 704):

різноманітні підривники, снаряди калібру до 50 мм – 5 відсотків;

гранати (ручні, протитанкові, до підствольних та автоматичних гранатометів), артилерійські снаряди, мінометні міни калібру від 50 до 150 мм, реактивні боєприпаси калібру від 73 до 158,5 мм, інженерні боєприпаси – 7 відсотків;

артилерійські снаряди калібру від 150 до 420 мм, мінометні міни калібру від 150 до 170 мм, реактивні боєприпаси калібру від 158,5 до 320 мм, авіаційні бомби масою від 2 до 500 кГц – 10 відсотків;

авіаційні бомби масою 500 кг і більше – 15 відсотків;

скупчення різноманітних вибухових предметів (50 одиниць і більше) – 20 відсотків.

Підставою для виплати винагороди за розшук, піднімання, знешкодження або знищення вибухонебезпечних предметів під час очищення територій після надзвичайних ситуацій унаслідок пожеж, вибухів на арсеналах, базах (складах) та інших військових об’єктах є:

витяг з розпорядчого документа вищого штабу на виконання завдання з очищення місцевості від вибухонебезпечних предметів або знищення вибухонебезпечних предметів;

наказ командира військової частини, в якій виконувалось завдання, на виконання робіт з очищення місцевості від вибухонебезпечних предметів або знищення вибухонебезпечних предметів, у якому зазначаються місце, дата, поіменно особовий склад, який залучається до складу групи розмінування (знищення);

акт виконаних робіт з очищення місцевості (акваторії, об’єкта) від вибухонебезпечних предметів (знешкодження та (або) знищення виявлених вибухонебезпечних предметів), затверджений командиром військової частини, в якій виконувалось завдання.

4. Виплата винагороди за розшук, піднімання, знешкодження або знищення вибухонебезпечних предметів під час очищення територій колишніх бойових дій, навчальних полігонів (військових об’єктів) здійснюється в таких розмірах (у відсотках посадового окладу за 13 тарифним розрядом, установленим у додатку 1 до постанови N 704):

різноманітні підривники, снаряди калібру до 50 мм – 5 відсотків;

гранати (ручні, протитанкові, до підствольних та автоматичних гранатометів), артилерійські снаряди, мінометні міни калібру від 50 до 150 мм, реактивні боєприпаси калібру від 73 до 158,5 мм, інженерні боєприпаси – 7 відсотків;

артилерійські снаряди калібру від 150 до 420 мм, мінометні міни калібру від 150 до 170 мм, реактивні боєприпаси калібру від 158,5 до 320 мм, авіаційні бомби масою від 2 до 500 кГц – 10 відсотків;

авіаційні бомби масою 500 кг і більше – 15 відсотків;

скупчення різноманітних вибухових предметів (25 одиниць і більше) – 20 відсотків.

Підставою для виплати винагороди за розшук, піднімання, знешкодження або знищення вибухонебезпечних предметів під час очищення територій колишніх бойових дій, навчальних полігонів (військових об’єктів) є:

витяг з розпорядчого документа вищого штабу на виконання завдання з очищення місцевості від вибухонебезпечних предметів або знищення вибухонебезпечних предметів;

наказ командира військової частини (виконавця робіт) на виконання робіт з очищення місцевості від вибухонебезпечних предметів, знешкодження або знищення вибухонебезпечних предметів, у якому зазначаються місце, дата, поіменно особовий склад, який залучається до складу групи розмінування (знищення);

акт виконання робіт з очищення місцевості (акваторії, об’єкта) від вибухонебезпечних предметів (знешкодження та (або) знищення виявлених вибухонебезпечних предметів), затверджений командиром військової частини (виконавця робіт).

5. Виплата винагороди за розшук, піднімання, знешкодження або знищення вибухонебезпечних предметів під час очищення територій (акваторій, об’єктів) у районі ведення бойових дій чи інших воєнних конфліктів (операцій) здійснюється в таких розмірах (у відсотках посадового окладу за 13 тарифним розрядом, установленим у додатку 1 до постанови N 704):

різноманітні підривники, снаряди калібру до 50 мм – 5 відсотків;

гранати (ручні, протитанкові, до підствольних та автоматичних гранатометів), артилерійські снаряди, мінометні міни калібру від 50 до 150 мм, реактивні боєприпаси калібру від 73 до 158,5 мм, інженерні боєприпаси – 7 відсотків;

артилерійські снаряди калібру від 150 до 420 мм, мінометні міни калібру від 150 до 170 мм, реактивні боєприпаси калібру від 158,5 до 320 мм, авіаційні бомби масою від 2 до 500 кГц – 10 відсотків;

авіаційні бомби масою 500 кг і більше – 15 відсотків;

скупчення різноманітних вибухових предметів (25 одиниць і більше) – 20 відсотків.

Підставою для виплати винагороди за розшук, піднімання, знешкодження або знищення вибухонебезпечних предметів під час очищення територій (об’єктів) у районі ведення бойових дій є:

витяг з наказу або розпорядження (бойового розпорядження) штабу оперативного (оперативно-тактичного) угруповання на виконання завдання з очищення місцевості від вибухонебезпечних предметів або знищення вибухонебезпечних предметів;

наказ командира військової частини (виконавця робіт) на виконання робіт з очищення місцевості від вибухонебезпечних предметів, знешкодження або знищення вибухонебезпечних предметів, у якому зазначаються місце, дата, поіменно особовий склад, який залучається до складу групи розмінування (знищення);

акт виконаних робіт з очищення місцевості (акваторії, об’єкта) від вибухонебезпечних предметів (знешкодження та (або) знищення виявлених вибухонебезпечних предметів), затверджений командиром військової частини, в інтересах якої виконувалось завдання, або керівником штабу (начальником штабу) оперативного (оперативно-тактичного) угруповання.

6. Виплата винагороди за розшук, піднімання, розмінування, знешкодження або знищення вибухових предметів, тралення і знешкодження мін у водних акваторіях здійснюється в таких розмірах (у відсотках посадового окладу за 13 тарифним розрядом, установленим у додатку 1 до постанови N 704):

за розшук усіх типів мін та мінних загороджень – 2,5 відсотка;

за знешкодження (підрив) усіх типів мін (торпед), які плавають на поверхні або викинуті на берег, – 5 відсотків;

за бойове тралення всіх типів мін – 10 відсотків.

Підставою для виплати винагороди за розшук, піднімання, розмінування та знешкодження вибухових предметів, тралення і знешкодження (знищення) мін є:

витяг з розпорядчого документа вищого штабу на виконання бойового тралення, знешкодження (знищення) мін (торпед), які плавають на поверхні або викинуті на берег;

наказ командира військової частини (виконавця робіт) на виконання робіт з тралення, проведення знешкодження (знищення) мін (торпед), у якому зазначаються місце, дата, поіменно особовий склад, який залучається до складу групи розмінування (знищення);

акт виконаних робіт, затверджений командиром військової частини (виконавця робіт).

7. Виплата винагороди за розшук, піднімання, розмінування та знешкодження (знищення) вибухових предметів, тралення і знешкодження мін здійснюється за місцем служби військовослужбовця за минулий місяць одночасно з виплатою грошового забезпечення на підставі наказу командира військової частини.

XX. Виплата винагороди за водолазні роботи

1. Військовослужбовцям, які під час проходження служби допущені та виконують роботи, пов’язані з водолазними спусками, а також медичному складу, який забезпечує лікувальну декомпресію, залежно від характеру робіт виплачується винагорода за водолазні роботи у відсотках посадового окладу за 13 тарифним розрядом, установленим у додатку 1 до постанови N 704, але не більше 10 відсотків за кожну годину роботи під водою (з урахуванням збільшення винагороди за роботу в ускладнених умовах).

Тривалість водолазних робіт, за виконання яких виплачується винагорода, обчислюється з моменту занурення водолаза до моменту виходу його на поверхню.

2. Виплата винагороди за виконання водолазних робіт під водою під час спусків методом короткочасних занурювань за одну годину роботи під водою встановлюється у відсотках посадового окладу за 13 тарифним розрядом, установленим у додатку 1 до постанови N 704, за кожну годину роботи під водою:

при глибині занурення до 5 метрів – 5 відсотків;

при глибині занурення понад 5 до 10 метрів – 6 відсотків;

при глибині занурення понад 10 до 40 метрів – 7 відсотків;

при глибині занурення понад 40 до 60 метрів – 8 відсотків;

при глибині занурення понад 60 до 100 метрів – 9 відсотків;

при глибині занурення понад 100 – 10 відсотків.

3. Виплата винагороди за кожну годину виконання водолазних робіт під водою в ускладнених умовах збільшується (у відсотках посадового окладу за 13 тарифним розрядом, установленим у додатку 1 до постанови N 704):

у разі роботи з водолазної бесідки, роботи на засміченому і в’язкому ґрунті – на 0,5 відсотка;

у разі роботи з сітями та в сітьових загородженнях, роботи, якщо швидкість течії від 0,5 до 1,5 метра на секунду, якщо видимість менше ніж 1 метр, у разі планових тренувальних водолазних спусків – на 1 відсоток;

у разі роботи під кригою, роботи, якщо температура води нижче ніж 4° C і вище ніж 37° C, роботи, якщо вода забруднена шкідливими та токсичними домішками, перебування під заданим робочим тиском у барокамері при глибині занурення до 60 метрів з метою тренування організму, навчання водолазній справі (у тому числі осіб медичного складу, які забезпечують водолазні спуски і роботи) – на 1,5 відсотка;

у разі роботи із застосуванням для дихання у водолазному спорядженні чистого кисню чи штучних дихальних сумішей з вмістом кисню понад 35 відсотків, роботи за відсутності видимості; транспортування спеціального вантажу, перебування під заданим робочим тиском у барокамері при глибині занурення понад 60 метрів з метою тренування організму, навчання водолазній справі (у тому числі осіб медичного складу, які забезпечують водолазні спуски і роботи) – на 2 відсотки;

у разі роботи за штормових коливань від 2 до 3 балів, зварювання та різання металу під водою, роботи у тісних умовах (у тісних відсіках корабля, судна, в колодязях, тунелях, сотернах, цистернах, трубопроводах, усередині зварних споруд – за відстані між палями, трубами до 1,5 метра), роботи за швидкості течії понад 1,5 метра на секунду – на 3 відсотки;

у разі виникнення радіоактивного зараження води чи ґрунту (об’єкта), робіт з випробування нових серійних або таких, що пройшли капітальний ремонт, глибоководних технічних засобів – на 4,5 відсотка;

у разі спусків у гідротанках, гідрокамерах під підвищеним тиском, що дорівнює тиску на відповідній глибині; участі у випробуваннях дослідних і головних глибоководних технічних засобів; проведення підривних робіт, вивантаження боєприпасів, пошуку та підйому ракет, бомб, мін, торпед та інших вибухонебезпечних предметів – на 5 відсотків;

у разі виконання бойових завдань, що передбачають дії під водою (перехід під водою лінії зіткнення з противником (повернення), мінування об’єктів противника, інші бойові завдання), ліквідації аварійних (техногенних) ситуацій, ліквідації аварій, що мають природний характер виникнення, будь-яких робіт з підготовки вибухонебезпечних предметів до транспортування або переміщення – на 5 відсотків.

4. Виплата винагороди, розрахованої в розмірах, передбачених за виконання водолазних робіт на глибинах від 5 метрів під час спусків методом короткочасних занурювань з урахуванням ускладнених умов виконання водолазних робіт під водою, за плавання під водою у ластах під час проведення спеціальних водолазних робіт військовослужбовцями військових частин і підрозділів спеціального призначення залежно від віддалення місця спуску під воду від зони дії збільшується (у відсотках посадового окладу за 13 тарифним розрядом, установленим у додатку 1 до постанови N 704):

зона дії від 0,5 до 1 милі (включно) – на 3,5 відсотка;

зона дії до 2 миль (включно) – на 4 відсотки;

зона дії до 3 миль (включно) – на 4,5 відсотка;

зона дії понад 3 милі – на 5 відсотків.

У разі плавання під водою в ластах у зоні дії до 0,5 милі винагорода виплачується в розмірах, передбачених за виконання водолазних робіт на глибинах від 5 метрів під час спусків методом короткочасних занурювань та за виконання водолазних робіт під водою в ускладнених умовах.

Виплата винагороди, розрахованої в розмірах, передбачених за виконання водолазних робіт на глибинах від 5 метрів під час спусків методом короткочасних занурювань з урахуванням ускладнених умов виконання водолазних робіт під водою, за плавання під водою на автономних індивідуальних засобах руху під час проведення спеціальних водолазних робіт військовослужбовцями військових частин і підрозділів спеціального призначення залежно від віддалення місця спуску під воду від зони дії збільшується (у відсотках посадового окладу за 13 тарифним розрядом, установленим у додатку 1 до постанови N 704):

зона дії до 1 милі (включно) – на 4 відсотки;

зона дії до 2 миль (включно) – на 4,5 відсотка;

зона дії до 3 миль (включно) – на 5 відсотків;

зона дії до 4 миль (включно) – на 5,5 відсотка;

зона дії до 5 миль (включно) – на 6 відсотків;

зона дії понад 5 миль – на 7 відсотків.

Виплата винагороди, розрахованої в розмірах, передбачених за виконання водолазних робіт на глибинах від 5 метрів під час спусків методом короткочасних занурювань з урахуванням ускладнених умов виконання водолазних робіт під водою, за плавання під водою на автономних групових засобах руху під час проведення спеціальних водолазних робіт військовослужбовцями військових частин і підрозділів спеціального призначення залежно від віддалення місця спуску під воду від зони дії збільшується (у відсотках посадового окладу за 13 тарифним розрядом, установленим у додатку 1 до постанови N 704):

зона дії до 1 милі (включно) – на 4,5 відсотка;

зона дії до 2 миль (включно) – на 5 відсотків;

зона дії до 3 миль (включно) – на 5,5 відсотка;

зона дії до 4 миль (включно) – на 6 відсотків;

зона дії до 5 миль (включно) – на 7 відсотків;

зона дії до 6 миль (включно) – на 8 відсотків;

зона дії до 7 миль (включно) – на 9 відсотків;

зона дії понад 8 миль – на 10 відсотків.

У разі початку плавання під водою на автономних підводних засобах руху з виходу з торпедного апарата (з тренажера торпедного апарата) та/або закінчення – входом у торпедний апарат (у тренажер торпедного апарата), сума винагороди за кожну годину виконання водолазних робіт під водою збільшується (у відсотках посадового окладу за 13 тарифним розрядом, установленим у додатку 1 до постанови N 704):

під час виходу (входу) через тренажер торпедного апарата – на 3,5 відсотка;

під час виходу (входу) через торпедний апарат – на 4,5 відсотка.

5. Виплата винагороди за період перебування під підвищеним тиском у декомпресійних камерах та їм подібних пристроях під час лікувальної декомпресії (рекомпресії) військовослужбовцям, які захворіли під час водолазних спусків, у тому числі медичному складу, який забезпечує в камері лікувальну декомпресію (рекомпресію), за кожну годину перебування під підвищеним тиском здійснюється в таких розмірах (у відсотках посадового окладу за 13 тарифним розрядом, установленим у додатку 1 до постанови N 704):

при найбільшому тиску менше ніж 0,5 МПа – 5,5 відсотка;

при найбільшому тиску 0,5 МПа – 6 відсотків;

при найбільшому тиску 0,6 МПа – 6,5 відсотка;

при найбільшому тиску 0,7 МПа – 7 відсотків;

при найбільшому тиску 0,8 МПа – 7,5 відсотка;

при найбільшому тиску 0,9 МПа – 8 відсотків;

при найбільшому тиску 1,0 МПа – 8,5 відсотка.

У разі застосування декількох режимів лікувальної декомпресії (рекомпресії) винагорода виплачується за найбільшим із застосованих режимів.

Під час лікування військовослужбовця, який працював за методом тривалого перебування під підвищеним тиском і захворів, медичному складу, який забезпечує декомпресію (рекомпресію), винагорода виплачується як за фактичний спуск, що здійснюється методом тривалого перебування.

6. Тривалість плавання у ластах, на автономних індивідуальних і групових підводних засобах руху для виплати винагороди за виконання водолазних робіт обчислюється з моменту занурення водолаза до моменту виходу (випливання) його на поверхню.

Тривалість перебування водолазів під підвищеним тиском у барокамерах, гідрокамерах, гідротанках та їм подібних пристроях обчислюється з моменту початку підвищення тиску до моменту його повного зниження.

У разі якщо тривалість водолазних робіт під водою становить менше або більше ніж одну годину, розмір винагороди визначається пропорційно часу фактичного виконання робіт.

Зарахуванню підлягають години перебування під водою (включаючи час на експериментальні та тренувальні спуски), записані до особистої книжки водолаза.

За наявності декількох факторів, які ускладнюють водолазні роботи, відсотки збільшення винагороди підсумовуються.

7. Виплата винагороди за водолазні роботи здійснюється за місцем проходження військової служби за минулий місяць одночасно з виплатою грошового забезпечення на підставі витягу з журналу водолазних робіт та наказу командира військової частини.

8. Винагорода за водолазні роботи не виплачується:

військовослужбовцям-курсантам та іншим військовослужбовцям, які навчаються водолазній справі, – за спуски під воду в період навчання (крім спусків, проведених у період перепідготовки і підвищення водолазної кваліфікації на курсах чи зборах);

військовослужбовцям-учасникам спортивних і святкових заходів – за спуски під воду під час підготовки та проведення цих заходів.

XXI. Виплата винагороди за бойове чергування

1. Військовослужбовцям чергових бойових обслуг (змін) командних пунктів, пунктів наведення авіації, підрозділів військових частин, кораблів, екіпажів літаків і бойових вертольотів, інших підрозділів, які несуть бойове чергування з протиповітряної оборони України, а також у розвідувальних (спецпризначення) військових частинах і підрозділах, за час бойового чергування виплачується винагорода за бойове чергування в таких розмірах (у відсотках посадового окладу за 13 тарифним розрядом, установленим у додатку 1 до постанови N 704):

військовослужбовцям строкової військової служби, які залучаються до несення бойових чергувань, – 5 відсотків на місяць;

військовослужбовцям екіпажів винищувальної авіації, які залучаються до несення бойового чергування вночі, – 4 відсотки за кожне бойове чергування, але не більше ніж 20 відсотків на місяць;

військовослужбовцям екіпажів винищувальної авіації, які залучаються до несення бойового чергування вдень, – 3 відсотки за кожне бойове чергування, але не більше ніж 20 відсотків на місяць;

іншим військовослужбовцям за час бойового чергування – 3 відсотки за кожне бойове чергування, але не більше ніж 20 відсотків на місяць.

Переліки військових частин і підрозділів, які несуть бойове чергування, затверджує Міністр оборони України.

2. Виплата винагороди за бойове чергування здійснюється за минулий місяць одночасно з виплатою грошового забезпечення на підставі наказу командира про призначення на бойове чергування та про виплату винагороди.

3. Військовослужбовцям, які допустили порушення порядку несення бойового чергування, винагорода за місяць, у якому було допущене порушення, не виплачується.

XXII. Виплата одноразової грошової допомоги військовослужбовцям після укладення ними першого контракту

1. Одноразова грошова допомога військовослужбовцям після укладення ними першого контракту виплачується:

особам, які приймаються на посади рядового складу строком на 3 роки;

особам, які приймаються на посади сержантського і старшинського складу строком від 3 до 5 років;

особам, які приймаються на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу строком від 1 до 5 років;

особам, які підписали контракт строком на 5 років, із числа військовослужбовців, призначених на посади осіб сержантського і старшинського складу, осіб офіцерського складу після закінчення вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти (підготовка яких здійснюється за державним замовленням), за умови вступу до виконання обов’язків за цими посадами.

2. Одноразова грошова допомога виплачується в таких розмірах:

особам рядового складу – вісім розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 01 січня календарного року;

особам сержантського і старшинського складу – дев’ять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 01 січня календарного року;

особам офіцерського складу – десять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 01 січня календарного року.

3. Виплата одноразової грошової допомоги здійснюється за рапортом військовослужбовця після набрання чинності першим контрактом, призначення на посаду та вступу до виконання обов’язків за посадою на підставі наказу командира.

При цьому військовослужбовцям, що уклали перший контракт про проходження військової служби під час навчання у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти, військових коледжах або навчальних частинах (центрах), одноразова грошова допомога виплачується після закінчення навчання у цих навчальних закладах у військових частинах, до яких їх призначено для подальшого проходження військової служби.

4. Одноразова грошова допомога не виплачується:

особам рядового складу, які в період проходження військової служби за контрактом уклали контракт про проходження військової служби на посадах сержантського та старшинського складу;

особам сержантського та старшинського складу, яких у період проходження військової служби за контрактом прийнято на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу;

особам офіцерського складу, які в період проходження кадрової військової служби в добровільному порядку виявили бажання проходити військову службу за контрактом;

у разі продовження військової служби за новим контрактом;

у разі повторного прийняття на військову службу за контрактом осіб, звільнених з військової служби за контрактом (кадрової військової служби офіцерського складу);

у разі підписання контракту для проходження військової служби в Збройних Силах України особами, звільненими з військової служби за контрактом або кадрової військової служби офіцерського складу, з інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також зі служби в правоохоронних органах.

XXIII. Виплата грошової допомоги для оздоровлення

1. Військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, які набули (набувають) право на отримання щорічної основної (канікулярної) відпустки, один раз на рік виплачується грошова допомога для оздоровлення в розмірі місячного грошового забезпечення.

2. Грошова допомога для оздоровлення надається військовослужбовцям у разі вибуття їх у щорічну основну відпустку повної тривалості, або у другу частину щорічної основної відпустки (у тому числі в дозволених випадках за невикористану відпустку за минулі роки), або без вибуття у відпустку (за їх рапортом протягом поточного року) на підставі наказу командира військової частини, а командиру (начальнику) – на підставі наказу вищого командира (начальника) із зазначенням у ньому суми грошової допомоги.

3. Військовослужбовцям, які прибули для подальшого проходження військової служби і зараховані до Збройних Сил України з інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення, а також інших державних органів, грошова допомога для оздоровлення виплачується за умови ненадання цієї допомоги за попереднім місцем служби за рік, у якому вони прибули.

4. Військовослужбовцям, які були призвані (прийняті) на військову службу та до призову (прийняття) працювали в бюджетних організаціях, грошова допомога для оздоровлення виплачується за умови ненадання за попереднім місцем роботи виплат на оздоровлення, встановлених чинним законодавством України, за рік, в якому вони були призвані (прийняті).

5. Військовослужбовцям, які прибули до Збройних Сил України після відрядження до державних органів, установ та організацій або прикомандирування до Верховної Ради України та органів місцевого самоврядування із залишенням на військовій службі, грошова допомога для оздоровлення виплачується за умови ненадання цієї допомоги за місцем відрядження (прикомандирування) за рік, в якому вони прибули.

6. Розмір грошової допомоги для оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення за займаною посадою, на які військовослужбовець має право на день підписання наказу про надання цієї допомоги.

Військовослужбовцям, які перебувають у розпорядженні, та тим, які на день підписання наказу про надання допомоги для оздоровлення звільнені від посад, до місячного грошового забезпечення включаються посадовий оклад за відповідним тарифним розрядом, оклад за військовим званням і щомісячні додаткові види грошового забезпечення з урахуванням зміни вислуги років і норм грошового забезпечення, які отримували військовослужбовці за останніми займаними штатними посадами.

Випускникам військових навчальних закладів із числа осіб, які до зарахування до військового навчального закладу не мали військових звань, та військовослужбовців строкової військової служби, розмір грошової допомоги для оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу за 12 тарифним розрядом, установленим у додатку 1 до постанови N 704, окладу за військовим званням і щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, на які вони мають право на день вибуття у відпустку.

7. Військовослужбовцям, звільненим з військової служби з наданням під час звільнення щорічної основної чи додаткової відпустки, яка закінчується наступного календарного року, грошова допомога для оздоровлення в новому році не надається.

8. Військовослужбовцям, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а в дозволених законодавством випадках – до шести років, грошова допомога для оздоровлення надається в році вибуття у відпустку та в році, у якому вони стали до виконання обов’язків за посадою після прибуття з цієї відпустки, за умови, що вони набули право на щорічну основну відпустку в цих роках.

XXIV. Виплата матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань

1. Військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, один раз на рік надається матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення.

2. Військовослужбовцям, прийнятим (призваним) на військову службу із запасу, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань виплачується в календарному році, у якому вони призначені та вступили до виконання обов’язків за посадами.

3. Військовослужбовцям, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а в дозволених законодавством випадках – до шести років, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань може надаватися у встановленому порядку.

4. Військовослужбовцям, які прибули для подальшого проходження військової служби і зараховані до Збройних Сил України з інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення, а також інших державних органів, виплачується матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань за умови ненадання цієї допомоги за попереднім місцем служби за рік, у якому вони прибули.

5. Військовослужбовцям, які були призвані (прийняті) на військову службу та до призову (прийняття) працювали в бюджетних організаціях, виплачується матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань за умови ненадання за попереднім місцем роботи матеріальної допомоги, встановленої відповідними нормативно-правовими актами України за рік, в якому вони були призвані (прийняті).

6. Військовослужбовцям, які прибули до Збройних Сил України після відрядження до державних органів, установ та організацій або прикомандирування до Верховної Ради України та органів місцевого самоврядування із залишенням на військовій службі, виплачується матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань за умови ненадання цієї допомоги за місцем відрядження (прикомандирування) за рік, в якому вони прибули.

7. Розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, порядок її виплати встановлюються за рішенням Міністра оборони України виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України.

Розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань у військовій частині А0515 та підпорядкованих їй військових частинах установлюється командиром цієї частини виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі військової частини А0515.

До місячного грошового забезпечення, з якого визначається розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, включаються посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років та щомісячні додаткові види грошового забезпечення за займаною посадою, на які військовослужбовець має право на день підписання наказу про надання цієї допомоги.

Під час виплати зазначеної допомоги військовослужбовцям, які перебувають у розпорядженні, та тим, які на день підписання наказу про надання цієї допомоги звільнені від посад, до місячного грошового забезпечення, з якого визначається розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, включаються оклад за військовим званням, посадовий оклад, надбавка за вислугу років та щомісячні додаткові види грошового забезпечення з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення, які отримували військовослужбовці за останніми займаними посадами.

Випускникам військових навчальних закладів із числа осіб, які до зарахування до військового навчального закладу не мали військових звань, і військовослужбовців строкової військової служби в році закінчення військових навчальних закладів матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань надається у військових частинах, до яких вони направлені для подальшого проходження служби, після вступу до виконання обов’язків за посадами, на які вони призначені.

8. Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань військовослужбовцям, накази про звільнення яких підписано минулого року, але не виключеним зі списків військової частини, в поточному році не надається.

9. Виплата матеріальної допомоги здійснюється за рапортом військовослужбовця на підставі наказу командира (начальника), а командиру (начальнику) – наказу вищого командира (начальника) за підпорядкованістю із зазначенням у ньому розміру допомоги.

XXV. Виплата грошового забезпечення слухачам, ад’юнктам і докторантам, курсантам, а також ліцеїстам військових ліцеїв

1. Особам офіцерського, рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, що займають посади слухачів, ад’юнктів і докторантів, курсантів вищих військових навчальних закладів і військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти та науково-дослідних установ, за період навчання виплачується грошове забезпечення, яке вони отримували за займаними посадами перед зарахуванням на навчання.

Грошове забезпечення у такому разі обчислюється виходячи з окладу за військовим званням, посадового окладу, надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, що мають постійний характер, з урахуванням зміни вислуги років і норм грошового забезпечення, які отримували військовослужбовці за останніми займаними посадами. При цьому розміри посадових окладів таких військовослужбовців не можуть перевищувати розмір посадового окладу начальника військового навчального закладу (науково-дослідної установи).

Грошове забезпечення зазначеним військовослужбовцям виплачується з дня зарахування до списків особового складу військового навчального закладу (науково-дослідної установи), але не раніше дня зарахування на навчання.

2. Грошове забезпечення військовослужбовцям, які зараховані на навчання, а також особам, які прибули на навчання з інших утворених відповідно до чинного законодавства України військових формувань та правоохоронних органів, виплачується в розмірах, установлених за попереднім місцем служби.

Військовослужбовцям, які займають посади слухачів та перед зарахуванням на навчання були відряджені до державних органів, установ та організацій, грошове забезпечення виплачується в порядку, встановленому для військовослужбовців Збройних Сил України. При цьому розміри посадових окладів таких військовослужбовців не можуть перевищувати розмір посадового окладу начальника військового навчального закладу.

Слухачам, ад’юнктам і курсантам військових навчальних закладів із числа військовослужбовців, що проходять військову службу за контрактом, які в період навчання замість грошового забезпечення отримували стипендії, за період із дня, наступного за днем видання наказу про закінчення військового навчального закладу, і до дня, з якого вони стали до виконання обов’язків за посадою, грошове забезпечення виплачується виходячи з норм, установлених до дня призначення стипендії, з урахуванням зміни вислуги років і норм грошового забезпечення.

3. Військовослужбовцям із числа осіб офіцерського складу, прийнятим (призваним) на військову службу із запасу та зарахованим на навчання, грошове забезпечення виплачується виходячи з посадового окладу, визначеного за 12 тарифним розрядом, установленим у додатку 1 до постанови N 704.

4. Посадові оклади курсантів (із числа осіб, які не перебували на військовій службі перед зарахуванням на навчання) визначаються залежно від освітньо-кваліфікаційного рівня військового навчального закладу, категорії, курсу навчання та займаної посади.

Посадові оклади курсантам із числа осіб, які до зарахування на навчання не перебували на військовій службі, виплачуються з дня зарахування на навчання в розмірі, передбаченому відповідним тарифним коефіцієнтом, визначеним у додатку 13 до постанови N 704.

Курсантам із числа військовослужбовців строкової військової служби посадові оклади виплачуються із дня зарахування на навчання в розмірі посадового окладу, встановленого за попереднім місцем служби, але не нижче посадових окладів, передбачених для курсантів того самого курсу із числа осіб, які не перебували на військовій службі перед зарахуванням на навчання.

Курсантам із числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, які прийняті на військову службу із запасу з одночасним направленням на навчання до військових навчальних закладів або на курси підвищення кваліфікації, грошове забезпечення виплачується із дня зарахування на навчання виходячи з посадового окладу за I тарифним розрядом, передбаченим для осіб рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом.

Курсантам із числа військовослужбовців рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, грошове забезпечення виплачується із дня зарахування до списків особового складу військового навчального закладу, але не раніше дня зарахування на навчання виходячи з розміру посадового окладу, встановленого за відповідним тарифним розрядом за попереднім місцем служби.

5. Курсантам військових навчальних закладів (крім осіб, які одержують грошове забезпечення військовослужбовців, що проходять військову службу за контрактом), які за результатами чергової екзаменаційної сесії мають оцінки тільки “відмінно” та “добре” за національною шкалою, щомісяця протягом наступної сесії здійснюється підвищення посадового окладу у відсотках у таких розмірах:

тільки “відмінно” – 50 відсотків;

“добре” та “відмінно” – 25 відсотків.

Підвищені посадові оклади виплачуються з 01 числа місяця, наступного за екзаменаційною сесією семестру, та до 01 числа місяця, що настає після закінчення наступної екзаменаційної сесії.

Диференційовані оцінки за заліки, стажування (практику), курсові роботи (проекти, завдання) під час визначення права курсантів на підвищення окладів на 50 або 25 відсотків враховуються нарівні з оцінками, отриманими на іспитах.

Курсантам, які з поважних причин повністю або частково не склали заліки та іспити, підвищені на 50 чи 25 відсотків посадові оклади виплачуються до 01 числа місяця, наступного за місяцем, у якому їм установлено індивідуальні строки складання заліків та іспитів.

Підвищені посадові оклади виплачуються на підставі наказів начальника військового навчального закладу, що видаються за результатами чергової екзаменаційної сесії.

6. Курсантам військових навчальних закладів (крім осіб, які одержують грошове забезпечення військовослужбовців, що проходять військову службу за контрактом), які призначені на посади чи допущені до виконання обов’язків за вакантними посадами, щомісячно виплачується курсантська посадова надбавка у відсотках посадового окладу в таких розмірах:

за посадою командир відділення – 10 відсотків;

за посадою головний сержант взводу (командир групи) – 15 відсотків;

за посадою головний старшина (старшина) роти (батареї), курсу, командир взводу – 20 відсотків.

Курсантська посадова надбавка виплачується із дня видання наказу про призначення (вступ до тимчасового виконання обов’язків за вакантними посадами) до дня видання наказу:

про звільнення курсантів від виконання обов’язків за посадами командира відділення, головного сержанта взводу (командира групи), головного старшини (старшини) роти (батареї), курсу, командира взводу;

про присвоєння першого офіцерського звання;

про виключення зі списків особового складу в разі звільнення з військової служби.

7. Курсантам і ліцеїстам із числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, посадові оклади виплачуються за відповідним тарифним коефіцієнтом із дня зарахування на навчання на підставі документів (копій документів), які підтверджують відсутність батьків або ухилення їх від утримання дітей.

Курсантам, які залишилися без батьків у період навчання у військовому навчальному закладі, посадові оклади встановлюються після надходження (подання) до навчального закладу відповідних документів з 01 числа місяця, наступного за місяцем, у якому вони залишилися без батьків.

8. Курсантам навчальних частин, підрозділів, шкіл, курсів, навчальних загонів і навчальних центрів з підготовки сержантів, старшин і спеціалістів-солдатів, матросів із дня зарахування на навчання грошове забезпечення виплачується виходячи з посадових окладів:

за I тарифним розрядом, передбаченим для військовослужбовців строкової військової служби, – зарахованим на навчання безпосередньо після призову на строкову військову службу;

за останніми займаними до зарахування на навчання посадами – зарахованим на навчання з військових частин.

9. Випускникам військових навчальних закладів і курсів підвищення кваліфікації із дня закінчення до дня, з якого вони стали до виконання обов’язків за посадою, грошове забезпечення виплачується виходячи з:

посадових окладів, які вони одержували на день закінчення військового навчального закладу, – тим, які мали в період навчання офіцерські звання;

посадового окладу, передбаченого за 12 тарифним розрядом, установленим у додатку 1 до постанови N 704, – тим, які не мали в період навчання офіцерських звань.

10. Військовослужбовцям, які закінчили військові коледжі вищих військових навчальних закладів і відділення військової підготовки вищих навчальних закладів з підготовки осіб сержантського і старшинського складу та отримали військові звання сержантського і старшинського складу, за період із дня, наступного за днем видання наказу про закінчення військового навчального закладу, і до дня, з якого вони стали до виконання обов’язків за посадою, на яку призначені, грошове забезпечення виплачується виходячи з посадового окладу за I тарифним розрядом, передбаченим для осіб рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом.

11. Слухачам (ад’юнктам, докторантам) і курсантам (із числа осіб, які перед зарахуванням до військового навчального закладу перебували на військовій службі), відрахованим із військових навчальних закладів, із дня відрахування грошове забезпечення виплачується в розмірах, установлених їм на день зарахування на навчання, до вступу на нові посади, але не більше ніж два місяці.

12. Курсантам (із числа осіб, що не перебували перед зарахуванням до військового навчального закладу на військовій службі), відрахованим із військових навчальних закладів, із дня відрахування грошове забезпечення виплачується виходячи з розміру посадового окладу за I тарифним розрядом, передбаченим для військовослужбовців строкової військової служби, до призначення на нові посади, але не більше двох місяців.

13. Слухачам (ад’юнктам, докторантам) і курсантам, які відраховані з військових навчальних закладів і службове становище яких не вирішено протягом двох місяців після дня відрахування з військового навчального закладу, грошове забезпечення не виплачується.

14. Випускникам військових ліцеїв із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, посадові оклади виплачуються до дня закінчення канікулярної відпустки, передбаченої для них після закінчення ліцею, а тим, що відраховані з військових ліцеїв, – до дня відрахування.

XXVI. Виплата грошового забезпечення за час тимчасового виконання обов’язків за посадою

1. Військовослужбовцям, які допущені в установленому порядку до тимчасового виконання обов’язків за вакантною посадою, грошове забезпечення виплачується з урахуванням посадового окладу, встановленого для цієї вакантної посади, строком не більше ніж шість місяців.

Військовослужбовцям, допущеним в установленому порядку до тимчасового виконання обов’язків за невакантною посадою, грошове забезпечення виплачується з урахуванням посадового окладу, встановленого для цієї посади, строком не більше ніж чотири місяці, крім випадків тимчасового виконання обов’язків за посадами:

військовослужбовців, які направлені за кордон без виключення зі списків особового складу військових частин, – до одного року;

військовослужбовців, які відряджені до інших військових частин або направлені у відрядження в райони ведення бойових дій (виконання бойових завдань), проведення антитерористичних операцій або операції об’єднаних сил із забезпечення національної безпеки і оборони, а також для здійснення заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, – на період такого відрядження;

військовослужбовців, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (шестирічного віку – за медичними показаннями), – на період такої відпустки.

Після закінчення вищезазначених строків тимчасового виконання обов’язків на посадах або прийняття рішення про повернення до виконання обов’язків за основною посадою військовослужбовцям виплачується грошове забезпечення за основною посадою.

Безперервна виплата грошового забезпечення військовослужбовцям за час тимчасового виконання обов’язків за посадами понад вищезазначені строки не допускається.

У разі якщо тимчасове виконання обов’язків за посадою триває менше зазначених в цьому пункті строків, а також протягом календарного року військовослужбовця встановленим порядком знову допущено до тимчасового виконання обов’язків за тією самою посадою, – строки виплати окладів за посадами, що тимчасово виконуються, обчислюються з урахуванням попередніх періодів тимчасового виконання обов’язків за цими посадами.

2. Строк тимчасового безперервного виконання обов’язків за посадою обчислюється:

із дня, з якого військовослужбовець (крім військовослужбовців строкової військової служби) став (приступив) до тимчасового виконання обов’язків за посадою, і до дня звільнення з посади включно або до дня призначення на цю посаду;

із дня, з якого на військовослужбовця строкової військової служби покладено тимчасове виконання обов’язків за посадою, і до дня його увільнення з посади включно або до дня призначення на посаду.

До цього строку не зараховуються періоди перебування військовослужбовця у відпустці, відрядженні (якщо воно не пов’язане з виконанням обов’язків за посадою, що тимчасово виконується), на навчанні, лікуванні або у відпустці для лікування у зв’язку із хворобою.

3. Виплата грошового забезпечення за тимчасове виконання обов’язків за посадами здійснюється на підставі відповідного наказу командира.

4. За періоди перебування військовослужбовців, які займають штатні посади та допущені до тимчасового виконання обов’язків за посадами, в оплачуваній відповідно до вимог чинного законодавства України відпустці, відрядженні (якщо воно не пов’язане з виконанням обов’язків за посадою, що тимчасово виконується), на навчанні, лікуванні або у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою грошове забезпечення виплачується за основною посадою.

5. Виплата грошового забезпечення військовослужбовцям, які обіймають посади начальників штабів, заступників командирів (начальників) військових частин (установ, організацій) і начальників усіх найменувань, за тимчасове виконання обов’язків за невакантними посадами безпосередніх командирів (начальників) не здійснюється.

6. Грошове забезпечення військовослужбовцям строкової військової служби за час тимчасового виконання обов’язків за посадами виплачується за відповідними тарифними розрядами, встановленими для військовослужбовців строкової військової служби.

7. Розміри надбавки за вислугу років і щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, на які військовослужбовець має право під час тимчасового виконання обов’язків за посадою, обчислюються з окладів за посадою, що тимчасово виконується.

XXVII. Виплата грошового забезпечення у зв’язку з переведенням військової частини на інший штат (внесення змін до штату)

1. Грошове забезпечення військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) у разі переведення військової частини на інший штат (внесення змін до штату), допущеним до виконання обов’язків за посадами за новим штатом, виплачується з дня допуску до виконання обов’язків за новими посадами, встановленого наказом командира військової частини, але не раніше дня переведення військової частини на інший штат (внесення змін до штату) і дня отримання нового штату, не більше ніж два місяці.

Грошове забезпечення командиру військової частини виплачується з дня допуску до виконання обов’язків за новою посадою, встановленого наказом вищого командира.

2. Військовослужбовцям, які на день переведення військової частини на інший штат (внесення змін до штату) перебувають у відрядженні або на навчанні, виплата грошового забезпечення зберігається за останньою займаною посадою до дня повернення.

3. Грошове забезпечення військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), які у зв’язку з переведенням військової частини на інший штат (внесенням змін до штату) не допущені до виконання обов’язків за посадами, зберігається за останньою займаною штатною посадою, але не більше двох місяців.

4. Грошове забезпечення військовослужбовцям строкової військової служби, призначеним у зв’язку з переведенням військової частини на інший штат (внесенням змін до штату) на посади рядового, сержантського і старшинського складу, грошове забезпечення за цими посадами виплачується з дня підписання наказу про призначення, але не раніше дня оголошення в наказі командира військової частини про переведення на інший штат.

Грошове забезпечення військовослужбовцям строкової військової служби, посади яких скорочено, виплачується виходячи з раніше встановленого посадового окладу, але не більше ніж два місяці.

XXVIII. Виплата грошового забезпечення у період перебування у розпорядженні або звільнення від посад

1. Грошове забезпечення військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), зарахованим у розпорядження відповідних командирів або звільненим від посад, виплачується в розмірі грошового забезпечення, яке військовослужбовці отримували за займаними посадами до зарахування в розпорядження, але не більше ніж два місяці.

Час перебування військовослужбовця на лікуванні, у відпустці, тимчасового виконання обов’язків за вакантною посадою, перебування під вартою (цілодобовим домашнім арештом) виключається із загального періоду перебування в розпорядженні.

2. Днем звільнення військовослужбовця з посади, яку він займає, вважається день закінчення здавання справ і складання обов’язків за посадою в межах установлених строків.

Днем звільнення з посади військовослужбовців розформованих військових частин уважається день закінчення здавання справ і складання обов’язків за посадою в межах установлених строків, але не пізніше дня закінчення розформування військової частини, визначеного директивою вищого штабу.

Днем звільнення з посади (скорочення займаної посади) у разі внесення змін до штату вважається день закінчення здавання справ і складання обов’язків за посадою в межах установлених строків, але не пізніше дня, установленого відповідними директивами та змінами до штатів, визначених вищим штабом.

3. Грошове забезпечення військовослужбовцям, зарахованим у розпорядження після закінчення або відрахування з військових навчальних закладів, ад’юнктур чи докторантур військових навчальних закладів і науково-дослідних установ, військових коледжів або навчальних центрів (навчальних підрозділів), до призначення на посади виплачується в розмірах, установлених під час навчання, з дня, наступного за днем закінчення навчання (відрахування), але не більше ніж два місяці.

4. Грошове забезпечення військовослужбовцям, зарахованим у розпорядження після прибуття з інших державних органів, установ та організацій, виплачується виходячи з посадового окладу за посадою, яку вони займали в цих державних органах, установах та організаціях, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, але не більше ніж два місяці.

5. Якщо не можна прийняти кадрове рішення щодо подальшого службового використання військовослужбовця, у період перебування у розпорядженні протягом двох місяців з поважних причин (відсутність рівнозначних посад, бажання подальшого проходження військової служби, наявність сімейних та інших обставин) грошове забезпечення виплачується йому в розмірі, яке він отримував за займаною посадою до зарахування в розпорядження, за рішенням Міністра оборони України.

6. Грошове забезпечення військовослужбовцям після перебування у розпорядженні понад два місяці виплачується в розмірі окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, за винятком випадків продовження строків виплати за рішенням Міністра оборони України.

7. Грошове забезпечення військовослужбовців під час перебування у розпорядженні підлягає перерахунку в разі набуття права на збільшення розмірів окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, а також змін у нормах грошового забезпечення.

XXIX. Виплата грошового забезпечення військовослужбовцям, усуненим або відстороненим від виконання службових обов’язків, відстороненим від виконання повноважень на посаді або відстороненим від посад, а також тим, яких взято під варту чи які перебувають під домашнім арештом, а також за час відбування покарання на гауптвахті та в дисциплінарних частинах

1. Грошове забезпечення військовослужбовцям, які відповідно до Дисциплінарного статуту Збройних Сил України усунені від виконання службових обов’язків, відсторонені від виконання службових повноважень або повноважень на посаді, виплачується виходячи з розміру посадового окладу за останньою займаною посадою, окладу за військовим званням і надбавки за вислугу років із дня, наступного після дня усунення від виконання службових обов’язків (відсторонення від виконання службових повноважень або повноважень на посаді), і до дня повернення до виконання службових обов’язків за посадою.

У разі скасування рішення про усунення від виконання службових обов’язків, відсторонення від виконання службових повноважень або повноважень на посаді військовослужбовцям виплачуються щомісячні додаткові види грошового забезпечення, на отримання яких вони втратили право у зв’язку з усуненням (відстороненням) з урахуванням змін у розмірах грошового забезпечення.

2. Грошове забезпечення військовослужбовцям, які відповідно до Кримінального процесуального кодексу України відсторонені від посад, виплачується в розмірі окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років з дня, наступного після відсторонення від посади, до дня повернення до виконання службових обов’язків за посадою.

У разі скасування рішення про відсторонення від посад військовослужбовцям за період, протягом якого вони не перебували на посадах внаслідок відсторонення від посад, грошове забезпечення, на отримання якого вони втратили право, не виплачується.

При цьому грошове забезпечення, яке втратили відсторонені від посади військовослужбовці внаслідок незаконних дій, відшкодовується їм у порядку, передбаченому Законом України “Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду”.

3. Виплата грошового забезпечення військовослужбовцям, щодо яких відповідно до Кримінального процесуального кодексу України застосовано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою чи домашнього арешту (цілодобово), призупиняється з дня взяття під варту або направлення під цілодобовий домашній арешт до дня повернення до виконання службових обов’язків за посадою.

У разі якщо до зазначених військовослужбовців обрано інший запобіжний захід, що дозволяв йому виконувати службові обов’язки, визначені командиром військової частини, за період їх виконання з дня прибуття до військової частини і до дня отримання військовою частиною повідомлення суду про набрання вироком законної сили чи закриття кримінального провадження грошове забезпечення виплачується в розмірі окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років.

4. Грошове забезпечення за час відбування покарання на гауптвахті:

військовослужбовцям строкової військової служби – не виплачується;

іншим категоріям військовослужбовців – виплачуються оклади за військовими званнями.

5. Грошове забезпечення за час відбування покарання у дисциплінарному батальйоні виплачується:

військовослужбовцям строкової військової служби – з розрахунку посадового окладу за І тарифним розрядом, передбаченим для військовослужбовців строкової служби, із дня набрання вироком законної сили і до дня призначення на посади після відбування покарання чи до звільнення з військової служби;

іншим категоріям військовослужбовців – з розрахунку окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років із дня набрання вироком законної сили і до дня закінчення строку відбування покарання.

XXX. Виплата грошового забезпечення в разі захоплення в полон чи заручниками, смерті (загибелі) військовослужбовців або якщо вони визнані безвісно відсутніми чи оголошені померлими

1. У разі смерті (загибелі) військовослужбовця належне, але не отримане ним до дня смерті (загибелі) грошове забезпечення (у тому числі за весь місяць, у якому військовослужбовець помер (загинув)) виплачується військовою частиною, в якій перебував на грошовому забезпеченні військовослужбовець, дружині (чоловіку), а в разі якщо її (його) немає, – повнолітнім дітям, які проживали разом з нею (ним), або законним представникам (опікунам, піклувальникам) чи усиновлювачам неповнолітніх дітей (осіб з інвалідністю з дитинства – незалежно від їх віку), а також особам, які перебувають на утриманні військовослужбовців, або батькам військовослужбовців рівними частками, якщо військовослужбовці не перебувають у шлюбі та не мають дітей.

У разі відсутності зазначених осіб належні суми грошового забезпечення виплачуються іншим спадкоємцям відповідно до чинного законодавства України.

2. Грошове забезпечення, в тому числі одноразові додаткові види грошового забезпечення, право на які у військовослужбовця виникло включно до дня його загибелі (смерті) або до дня визнання його судом безвісно відсутнім, оголошення померлим, виплачується зазначеним в пункті 1 цього розділу членам його сім’ї, а в разі їх відсутності – спадкоємцям за їх зверненням на підставі наказу командира військової частини про виплату.

Грошове забезпечення зазначеним особам виплачується, якщо звернення за одержанням надійшло до закінчення трьох років із дня смерті (загибелі) військовослужбовця або з дня набрання законної сили рішенням суду про визнання військовослужбовця безвісно відсутнім, оголошення померлим.

3. Грошове забезпечення військовослужбовцям, захопленим у полон або заручниками (крім військовослужбовців, які здалися в полон добровільно), а також інтернованим в нейтральних державах або безвісно відсутнім, виплачується відповідно до Порядку виплати грошового забезпечення сім’ям військовослужбовців, захоплених у полон або заручниками, а також інтернованих у нейтральних державах або безвісно відсутніх, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року N 884, військовою частиною, в якій перебував на грошовому забезпеченні військовослужбовець.

XXXI. Виплата грошового забезпечення у разі звільнення з військової служби

1. Грошове забезпечення у разі звільнення з військової служби виплачується:

військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) – у розмірі грошового забезпечення, передбаченого для займаної посади з дня одержання військовою частиною наказу чи письмового повідомлення про звільнення до дня виключення наказом зі списків особового складу включно, але не більше ніж до дня здавання справ та посади (в межах установлених Міністром оборони України строків) або до дня закінчення щорічної відпустки, яка надається після здавання справ та посади;

військовослужбовцям строкової військової служби, курсантам військових навчальних закладів (крім курсантів із числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом) – у розмірі грошового забезпечення за весь місяць, у якому вони звільнені, крім курсантської посадової надбавки;

військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), які на день звільнення з військової служби перебувають у розпорядженні або звільнені від посад, – із дня одержання військовою частиною наказу або письмового повідомлення про звільнення до дня виключення наказом зі списків особового складу включно, але не більше ніж за 5 днів (не враховуючи час здавання справ та посади в разі тимчасового виконання обов’язків за вакантною посадою);

військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), позбавленим військового звання за вироком суду, – до дня, зазначеного у вироку суду про початок строку відбування покарання, включно;

військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), позбавленим військового звання у порядку дисциплінарного стягнення, – до дня підписання відповідного наказу про позбавлення військового звання, а якщо законодавством установлено строки здавання посади, – до дня виключення зі списків особового складу включно, але не більше ніж до дня здавання справ та посади (в межах установлених Міністром оборони України строків). При цьому з дня підписання наказу про позбавлення військового звання здійснюється виплата тільки посадового окладу та надбавки за вислугу років, але не більше встановленого чинним законодавством строку здавання посади.

Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), які звільняються з військової служби у зв’язку із закінченням строку контракту, грошове забезпечення виплачується до дня виключення наказом зі списків особового складу включно, але не більше ніж до дня закінчення строку контракту.

2. Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), які на день звільнення з військової служби перебувають на лікуванні в лікарняному закладі чи у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою, грошове забезпечення виплачується до дня повернення до місця служби включно, але не більше загального терміну перебування на лікуванні в лікарняних закладах, а тим, які перебувають у щорічній основній чи додатковій відпустці, – до дня закінчення відпустки включно.

Грошове забезпечення військовослужбовцям, які не здали до вибуття на лікування або у відпустку справи та посаду, виплачується також за період здавання справ та посади в межах установлених строків.

Грошове забезпечення військовослужбовцям, які не використали до вибуття на лікування щорічну основну відпустку, виплачується за час такої відпустки.

Військовослужбовцям, які у період перебування у відпустці або під час здавання справ та посади захворіли, грошове забезпечення за цей період виплачується у разі набуття права на продовження відпустки (на підставі довідки лікарняного закладу) або продовження строків здавання справ та посади (на підставі відповідного наказу).

3. У рік звільнення військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), звільненим з військової служби за віком, станом здоров’я, у зв’язку з безпосереднім підпорядкуванням близькій особі, у зв’язку зі скороченням штатів або проведенням організаційних заходів, які не використали щорічну основну відпустку або використали частково, за їх бажанням надається відпустка із наступним виключенням зі списків особового складу військової частини та виплачується грошове забезпечення у розмірі відповідно до кількості наданих днів відпустки або виплачується грошова компенсація за всі невикористані дні щорічної основної відпустки, а також дні додаткової відпустки, в тому числі за минулі роки.

Іншим військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), які звільняються з військової служби, за їх бажанням надається відпустка із наступним виключенням зі списків особового складу військової частини тривалістю, що визначається пропорційно часу, прослуженому в році звільнення за кожен повний місяць служби, та за час такої відпустки виплачується грошове забезпечення або виплачується грошова компенсація за всі невикористані дні щорічної основної відпустки, а також дні додаткової відпустки, в тому числі за минулі роки.

При цьому грошове забезпечення за період наданої відпустки або розмір грошової компенсації за всі невикористані дні щорічної основної відпустки, а також дні додаткової відпустки у рік звільнення обчислюється з такого розрахунку:

тим, які мають вислугу до 10 календарних років, – 2,5 календарних дня;

тим, які мають вислугу від 10 до 15 календарних років, – 2,9 календарних дня;

тим, які мають вислугу від 15 до 20 календарних років, – 3,3 календарних дня;

тим, які мають вислугу 20 і більше календарних років, – 3,8 календарних дня.

Одержана в результаті обчислення тривалість відпустки округлюється в бік збільшення до повного дня.

Грошове забезпечення за період відпустки виплачується до дня закінчення відпустки включно на підставі наказу командира військової частини.

4. Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), накази про звільнення яких підписано минулого року, але які не виключені зі списків військової частини, відпустка за період служби в поточному році не надається і грошове забезпечення за час такої відпустки не виплачується.

5. Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), які мають право на щорічні додаткові відпустки відповідно до чинного законодавства України, виплачується компенсація за всі календарні дні невикористаної додаткової відпустки, яка надається в повному обсязі або пропорційно часу, прослуженому в році звільнення.

6. Розрахунок грошового забезпечення за час надання щорічної основної відпустки з подальшим виключенням зі списків особового складу та грошової компенсації за всі невикористані дні щорічної основної відпустки, а також дні додаткової відпустки здійснюється виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення, які військовослужбовець отримував за останньою займаною штатною посадою.

7. У разі звільнення з військової служби військовослужбовців (крім військовослужбовців, які звільняються зі служби за віком, станом здоров’я, у зв’язку з безпосереднім підпорядкуванням близькій особі, у зв’язку зі скороченням штатів чи проведенням організаційних заходів, а також військовослужбовців строкової військової служби) до закінчення календарного року, за який вони вже використали щорічну основну та додаткову відпустки повної тривалості, на підставі наказу відповідного командира провадиться відрахування з їхнього грошового забезпечення за дні щорічної основної та додаткової відпусток із урахуванням часу проходження служби в році звільнення.

Розрахунок суми, яка підлягає відрахуванню з грошового забезпечення, здійснюється пропорційно виходячи з розміру грошового забезпечення, яке отримав військовослужбовець під час щорічної основної та додаткової відпусток.

Грошова допомога на оздоровлення до розрахунку не включається.

У разі смерті військовослужбовця відрахування з його грошового забезпечення за використані дні щорічної основної та додаткової відпусток не провадяться.

8. Грошове забезпечення військовослужбовцям, які відповідно до Закону України “Про державні гарантії соціального захисту військовослужбовців, які звільняються із служби у зв’язку з реформуванням Збройних Сил України, та членів їхніх сімей” підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з реформуванням Збройних Сил України і до визнання яких ветеранами військової служби чи набуття права на пенсію за вислугу років залишилося менше ніж шість місяців, та які зараховані на цей період у розпорядження відповідного командира (начальника) із збереженням щомісячного грошового забезпечення за останньою займаною посадою, виплачується до дня визнання їх ветеранами військової служби чи набуття права на пенсію.

9. Грошове забезпечення військовослужбовцям, рішення про звільнення яких з військової служби або переміщення на нижчеоплачувану посаду визнані незаконними та які у зв’язку з цим поновлені на військовій службі (посаді) на підставі рішення повноважного органу (керівника), який прийняв рішення про таке поновлення та виплату грошового забезпечення за час вимушеного прогулу або різниці за час виконання військового обов’язку на нижчеоплачуваній посаді, недоотримане грошове забезпечення за час вимушеного прогулу або різниця за час виконання військового обов’язку на нижчеоплачуваній посаді виплачується військовослужбовцю за місцем перебування на грошовому забезпеченні.

До розрахунку грошового забезпечення у такому разі включаються щомісячні основні та додаткові види грошового забезпечення, які військовослужбовець отримував за займаною штатною посадою до звільнення або переміщення на нижчеоплачувану посаду.

Одноразові додаткові види грошового забезпечення за час вимушеного прогулу не виплачуються.

XXXII. Одноразова грошова допомога у разі звільнення з військової служби

1. Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), які звільняються зі служби за станом здоров’я, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.

2. У разі звільнення з військової служби за віком, у зв’язку зі скороченням штатів або проведенням організаційних заходів, закінченням строку контракту, у зв’язку з безпосереднім підпорядкуванням близькій особі, систематичним невиконанням умов контракту командуванням, а також у зв’язку з настанням особливого періоду та небажанням продовжувати військову службу військовослужбовцем-жінкою, яка має дитину (дітей) віком до 18 років, одноразова грошова допомога у разі звільнення з військової служби виплачується в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби за наявності вислуги десять календарних років і більше.

3. Особам офіцерського складу, які проходять кадрову військову службу та звільняються зі служби за власним бажанням, іншим військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), які звільняються зі служби через сімейні обставини або з інших поважних причин, визначених Переліком сімейних обставин та інших поважних причин, що можуть бути підставою для звільнення громадян з військової служби та із служби осіб рядового і начальницького складу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 червня 2013 року N 413, та мають вислугу десять календарних років і більше, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 25 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.

4. Особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу, які були призвані на військову службу за призовом у зв’язку з мобілізацією, при звільненні зі служби після прийняття рішення про демобілізацію виплачується грошова допомога в порядку та розмірах, визначених Порядком та умовами виплати одноразової грошової допомоги у разі звільнення військовослужбовцям, призваним на військову службу за призовом у зв’язку з мобілізацією, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 2014 року N 460.

5. Одноразова грошова допомога у разі звільнення з військової служби обчислюється з розміру місячного грошового забезпечення, до якого включаються:

звільненим із займаних посад – щомісячні основні та додаткові види грошового забезпечення за останньою займаною посадою;

які на день звільнення з військової служби перебували в розпорядженні відповідних командирів (начальників) та тим, які до дня звільнення з військової служби були звільнені від посад (у тому числі у зв’язку зі скороченням штатних посад), – щомісячні основні та додаткові види грошового забезпечення за останньою займаною посадою на день звільнення з військової служби з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення;

яких відсторонено від посад відповідно до Кримінального процесуального кодексу України або яких відсторонено від виконання службових повноважень у зв’язку зі складанням щодо них протоколу про адміністративне корупційне правопорушення, – щомісячні основні та додаткові види грошового забезпечення, на які мали право військовослужбовці за останньою займаною посадою на день відсторонення від посад (відсторонення від виконання службових повноважень) з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення.

Військовослужбовцям льотно-підйомного складу, які звільнені з льотної роботи на підставі постанови військово-лікарської комісії та які у зв’язку з цим звільняються з військової служби, для обчислення одноразової грошової допомоги включається надбавка за особливості проходження служби, встановлена для цієї категорії військовослужбовців.

6. Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), звільненим з військової служби за службовою невідповідністю, у зв’язку із систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем, у зв’язку з обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили, у зв’язку з набранням законної сили рішенням суду щодо притягнення до відповідальності за адміністративне корупційне правопорушення, пов’язане з порушенням обмежень, передбачених Законом України “Про запобігання корупції”, а також тим, які станом на 16 березня 2014 року проходили службу на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя і в установленому порядку не продовжили її проходження за межами тимчасово окупованої території України, одноразова грошова допомога не виплачується.

7. У разі повторного звільнення військовослужбовців з військової служби одноразова грошова допомога виплачується за період їх календарної служби з дня останнього зарахування на службу без урахування періоду попередньої служби, за винятком тих осіб, які при попередньому звільненні не набули права на отримання одноразової грошової допомоги, установленої Законом України “Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”.

8. Для визначення розміру одноразової грошової допомоги в разі звільнення з військової служби строк календарної служби осіб офіцерського складу, осіб рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, обчислюється згідно з пунктами 12 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року N 393 “Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей” (зі змінами).

9. Грошова допомога військовослужбовцям строкової військової служби та курсантам військових навчальних закладів із числа осіб, які до зарахування до військового навчального закладу не мали військових звань, та військовослужбовців строкової військової служби, звільнених з військової служби (навчання), виплачується в розмірі 8 посадових окладів, а зазначеним особам з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, – 12 посадових окладів.

Під час обчислення розміру грошової допомоги враховується підвищений посадовий оклад, який військовослужбовець отримував на день звільнення з військової служби (навчання).

Грошова допомога не виплачується:

курсантам військових навчальних закладів, які до зарахування до військового навчального закладу не мали військових звань, та військовослужбовцям строкової військової служби, звільненим з військової служби у зв’язку із засудженням до позбавлення волі чи обмеження волі, у тому числі зі звільненням від відбування покарання;

курсантам, відрахованим з військових навчальних закладів до досягнення призовного віку або які проходять підготовку на посади офіцерського складу, у разі дострокового припинення (розірвання) контракту через небажання продовжувати навчання, через недисциплінованість, у разі відмови від подальшого проходження військової служби на посадах офіцерського складу після закінчення навчання.

Директор Департаменту фінансів
Міністерства оборони України
полковник

С. В. Дяченко

ПЕРЕЛІК
окремих категорій військовослужбовців, яким збільшується розмір щомісячної надбавки за особливості проходження служби відповідно до мінімального розміру залежно від складності та важливості виконуваних обов’язків

N з/п

Категорія військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), умови збільшення мінімального розміру надбавки

Коефіцієнт

1

2

3

1

Військовослужбовці, які проходять військову службу на посадах:
у клініках інфекційних хвороб, інфекційних відділеннях, палатах та ізоляторах для інфекційних хворих військово-медичних клінічних центрів усіх найменувань, військових госпіталів, лазаретів, центрів медичної реабілітації та санаторного лікування, військових санаторіїв;
у відділеннях, палатах та ізоляторах для гельмінтологічних хворих військово-медичних клінічних центрів усіх найменувань, військових госпіталів і лазаретів;
у відділеннях, відділах, палатах для опікових і спінальних хворих (в тому числі нейрохірургічних відділень, клінік) госпіталів, військово-медичних клінічних центрів усіх найменувань, клінік та лазаретів, а також відділень для спінальних хворих санаторіїв;
у неврологічних (ангіоневрологічних) відділеннях для хворих з порушеннями мозкового кровообігу;
у відділеннях госпіталів, військово-медичних клінічних центрів усіх найменувань та клінік, де застосовують апарат “Штучна нирка”;
в алергологічних кабінетах;
в епідеміологічних, лабораторних, санітарно-гігієнічних, санітарно-епідеміологічних, санітарно-епідеміологічного нагляду відділах установ Служби превентивної медицини;
у відділеннях і палатах гнійної хірургії для лікування хворих з хірургічними гнійними захворюваннями та ускладненнями;
у клініках, відділеннях і палатах, призначених виключно для хворих на шкірно-венерологічні захворювання;
у відділеннях малоінвазивної хірургії та ендоскопії;
у відділеннях (кабінетах) ультразвукової діагностики, комп’ютерної томографії та магніторезонансної діагностики;
в центрах крові, відділень станцій переливання крові у військово-медичних клінічних центрах усіх найменувань, військових госпіталях, відділеннях трансфузіології, заготівлі та переробки крові та її компонентів, відділеннях кріоконсервування клітин крові та кісткового мозку;
начальників та заступників начальників установ Служби превентивної медицини;
лікарів, фельдшерів і лаборантів окремих медичних батальйонів і рот, санітарно-контрольних пунктів, що виконують бактеріологічні та вірусологічні дослідження;
лікарів, лікарів анестезіологів-реаніматологів (у тому числі начальників, старших ординаторів, ординаторів), фельдшерів, медичних сестер незалежно від назви посад, молодших медичних сестер усіх найменувань відділень гіпербаричної та гіпобаричної оксигенації, клінік (відділень, палат, груп) анестезіології, реанімації та інтенсивної терапії військово-медичних клінічних центрів усіх найменувань, госпіталів, медичних батальйонів;
лікарів-хірургів усіх найменувань, лікарів-ендоскопістів, лікарів-анестезіологів та оперують хворих у окремих медичних (медико-санітарних) батальйонах, медичних ротах, амбулаторно-поліклінічних і санаторно-курортних закладах;
керівників-лікарів, лікарів, фельдшерів і лаборантів лабораторій (у тому числі їх підрозділів – відділів, відділень) і клінік лабораторної діагностики під час роботи з: живим збудником інфекційних захворювань або хворими тваринами; вірусами, які викликають захворювання; хімічними речовинами, віднесеними до алергенів, що визначені нормативно-правовими актами Міністерства охорони здоров’я України;
лікарів Євпаторійського центрального дитячого клінічного санаторію, які безпосередньо зайняті лікуванням психоневрологічних хворих

1,05

2

Військовослужбовці, які проходять військову службу на посадах, пов’язаних з іонізуючим випромінюванням чи з радіоактивними речовинами в рентгенівських, рентгенофлюорографічних, радіологічних, рентгенорадіологічних, токсико-радіологічних, санітарно-токсико-радіологічних, радіаційно-токсикологічних, радіоізотопної діагностики і спеціальних відділах, відділеннях, кабінетах, лабораторіях чи на станціях, радіологічних центрах (якщо у військовій частині є штатний рентгенівський кабінет, а посаду рентгенолога штатом не передбачено і виконання його функцій наказом командира військової частини покладено на іншого лікаря-офіцера військової частини, цьому лікарю надбавка виплачується на загальних підставах)

1,05

3

Військовослужбовці центрального санітарно-епідеміологічного управління Міністерства оборони України – за час безпосередньої роботи в осередках інфекційних хвороб (крім чуми і холери), відрядженим в осередки за наказами відповідних начальників

1,05

4

Військовослужбовці немедичного складу патолого-анатомічних лабораторій і відділень

1,05

5

Військовослужбовці, які проходять військову службу на посадах в органах управління та військових частинах Військової служби правопорядку Збройних Сил України

1,05

6

Військовослужбовці, які постійно проходять військову службу в підземних умовах (на глибині понад 20 метрів під землею), а також у заглиблених захищених спеціальних фортифікаційних спорудах пунктів управління згідно з Переліком, затвердженим начальником Генерального штабу – Головнокомандувачем Збройних Сил України

1,05

7

Військовослужбовці, які проходять військову службу на посадах:
в туберкульозних відділеннях, клініках; палатах та ізоляторах для туберкульозних хворих військово-медичних клінічних центрів усіх найменувань, військових госпіталів, лазаретів, центрів медичної реабілітації та санаторного лікування, військових санаторіїв;
медичного складу патолого-анатомічних лабораторій і відділень;
лікарів-лаборантів і лаборантів військово-медичних клінічних центрів усіх найменувань, госпіталів і лазаретів, які виконують дослідження з туберкульозних та інфекційних відділень, клінік;
в психіатричних і психоневрологічних клініках, відділеннях, кабінетах, палатах та ізоляторах для психічних хворих госпіталів, військово-медичних клінічних центрів усіх найменувань, лазаретів і поліклінік

1,10

8

Військовослужбовці, які проходять військову службу на посадах лікарів-хірургів усіх найменувань, лікарів-ендоскопістів, лікарів-анестезіологів та які оперують хворих у військово-медичних клінічних центрах усіх найменувань, військових госпіталях та їх філіях

1,20

9

Військовослужбовцям, які проходять військову службу на посадах у складі бойових обслуг (чергових бойових обслуг) (змін) військових частин і підрозділів, які несуть бойові чергування з протиповітряної оборони, протичовнової оборони, протипідводно-диверсійної оборони та забезпечують недоторканність повітряного простору та простору в межах територіального моря України, а також виконують функцію з прикриття важливих об’єктів згідно із затвердженим Міністром оборони України переліком підрозділів і військових частин (за умови несення в минулому місяці бойового чергування)

1,20

10

Військовослужбовці, які проходять військову службу на посадах командирів і старших механіків-водіїв танків і гаубичних самохідно-артилерійських установок у підрозділах зберігання та обслуговування бронетанкової техніки

1,20

11

Військовослужбовці, які проходять військову службу на посадах:
наземних авіаційних спеціалістів, які забезпечують безпеку польотів літаків і вертольотів згідно із затвердженим Міністром оборони України переліком посад;
наземного інженерно-технічного складу, які беруть участь у підготовці та проведенні випробувань, забезпеченні безпеки польотів за методикою льотних випробувань авіаційних комплексів та іншого бортового і навісного обладнання літальних апаратів згідно із затвердженим Міністром оборони України переліком посад

1,20

12

Військовослужбовці, які проходять військову службу на посадах інструкторського та викладацького складу навчальних центрів (центрів підготовки), полігонів

1,25

13

Військовослужбовці, які проходять військову службу на посадах у дисциплінарних військових частинах

1,25

14

Військовослужбовці, які проходять військову службу на посадах інструкторів з бойової армійської системи

1,25

15

Військовослужбовці, які мають сертифікат інструктора бойової армійської системи (за умови фактичного проведення занять з особовим складом за цією системою)

1,25

16

Військовослужбовці, які проходять військову службу на посадах:
в екіпажах танків, самохідно-артилерійських установок, зенітних самохідних установок, бойових машин піхоти, бойових розвідувальних і десантних машин, самохідних гаубиць;
у навчальних танкових частинах і підрозділах на посадах старших інструкторів та інструкторів по водінню танків і самохідно-артилерійських установок, які належать за штатом до обслуги екіпажів цих бойових машин як старші механіки-водії або механіки-водії

1,30

17

Військовослужбовці, які проходять військову службу на посадах, що належать до обслуги самохідних пускових установок зенітних ракетних комплексів і самохідних станцій виявлення і наведення цих комплексів (на гусеничному шасі)

1,30

18

Військовослужбовці, які проходять військову службу на посадах водолазів (за умови допущення до виконання водолазних робіт)

1,35

19

Військовослужбовці, які проходять військову службу на посадах в екіпажах надводних кораблів, морських суден, самохідних рейдових суден, катерів

1,35

20

Військовослужбовці, які проходять військову службу на посадах в управліннях груп, ланок, загонів, дивізіонів, бригад та центрів, до складу яких входять кораблі, морські судна, самохідні рейдові судна або катери, які постійно розміщені на кораблях і морських суднах

1,35

21

Військовослужбовці, які проходять військову службу на посадах у з’єднаннях, військових частинах і підрозділах морської піхоти та окремих військових частинах Військово-Морських Сил Збройних Сил України (згідно з переліком органів управління, з’єднань, військових частин і підрозділів, затвердженим Міністром оборони України)

1,35

22

Військовослужбовці, які проходять військову службу на посадах у військових частинах і підрозділах спеціального призначення Військової служби правопорядку у Збройних Силах України (згідно з переліком органів управління, з’єднань, військових частин і підрозділів, затвердженим Міністром оборони України)

1,35

23

Військовослужбовці, які проходять військову службу на посадах у з’єднаннях, військових частинах і підрозділах Високомобільних десантних військ (Десантно-штурмових військ), військових навчальних закладах, що готують осіб офіцерського складу для Високомобільних десантних військ (Десантно-штурмових військ), десантно-штурмових підрозділах (згідно з переліком органів управління, з’єднань, військових частин і підрозділів, затвердженим Міністром оборони України), у пошуково-рятувальній і парашутно-десантній службах (центрах, групах), штатних спортивних командах з парашутних видів спорту, парашутистів-випробувачів

1,35

24

Військовослужбовці, які проходять військову службу на посадах у військових частинах Сил спеціальних операцій Збройних Сил України (згідно з переліком органів управління, з’єднань, військових частин і підрозділів, затвердженим Міністром оборони України)

1,35

25

Військовослужбовці, які проходять військову службу на посадах льотного складу, які виконують польоти у складі екіпажу пасажирського і вантажного салону повітряних суден

1,35

26

Військовослужбовці, які проходять військову службу на посадах штатних пожежних розрахунків (команд) військових частин (за час виконання робіт з ліквідації пожеж)

1,45

27

Військовослужбовці, які проходять військову службу на посадах льотного складу, які виконують польоти у складі льотного екіпажу повітряних суден

1,45

28

Військовослужбовці, які проходять військову службу на посадах льотно-випробного складу, які входять до складу екіпажу літальних апаратів та/або виконують польоти за методикою льотних випробувань авіаційної техніки, озброєння, навігаційних комплексів та іншого бортового і навісного обладнання літальних апаратів

1,55

29

Військовослужбовці, які проходять військову службу на посадах:
начальників клініки лабораторної діагностики Національного військово-медичного клінічного центру “Головний військовий клінічний госпіталь”, відділів (відділень, лабораторій), наукових співробітників, викладачів, ординаторів, лікарів, лаборантів і санітарів у нижчезазначених штатних закладах охорони здоров’я і науково-дослідних установах (підрозділах) Міністерства оборони України, які працюють з вірусом СНІД чи забезпечують діагностику, лікування і безпосереднє обслуговування хворих на СНІД та ВІЛ-інфікованих:
у клініці інфекційних хвороб Національного військово-медичного клінічного центру “Головний військовий клінічний госпіталь” та інфекційних відділеннях інших військових госпіталів (військово-медичних клінічних центрів) – за час лікування хворих на СНІД;
у лабораторіях інфекційної імунології госпіталів, військово-медичних клінічних центрів і поліклінік

1,55

Примітки:

1. Військовослужбовцям, зайнятим безпосередньо лікуванням чи обслуговуванням хворих на чуму та холеру, за час виконання цих робіт в осередках епідемій виплачується надбавка за особливості проходження служби в розмірі 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням і надбавки за вислугу років.

2. Військовослужбовцям, зайнятим на інших роботах з ліквідації осередків вогнищ чуми та холери, виплачується надбавка за особливості проходження служби в розмірі 90 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням і надбавки за вислугу років за час виконання цих робіт.

Джерело:  ЛІГА:ЗАКОН, “Об утверждении Порядка выплаты денежного обеспечения военнослужащим Вооруженных Сил Украины и некоторым другим лицам. Минобороны Порядок, Перечень, Приказ от 07.06.2018 № 260”

Скорочена репліка: UMP, “Міноборони затвердило новий порядок виплати грошового забезпечення для ЗСУ та ДССТ”

Додатково

Воєнна партія України - у соцмережі
Pin Share

6 коментарів “Наказ МОУ 07.06.2018, №260 “Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам””

Непонятно за что кандидатам и докторам наук снизили в три раза доплаты и приравняли к классности…😃😃😃 Гройсман рулит…

Гройсман – это аномалия и позор украинской системы высшего образования. Как может руководить Украиной человек, который экстерном закончил МАУП (за три года получил высшее образование…).

Самые низкие в мире зарплаты и пенсии военных в Украине – это позор Украины и отражение глупости и жадности её чиновников. Украинские чиновники и бизнесмены находят деньги для шикарного отдыха и покупки недвижимости во всех приятных странах, а для военных у них денег нет – это аномально.

Hello! I just wanted to ask if yyou ever have any issues
with hackers? My last blog (wordpress) was hacked and I ended up
losing months of hard work due to no backup. Do you have any solutions to
stop hackers?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримайте нас поширенням запису!