Категорії
Загальне

Прем’єр-міністр Шмигаль – про пройдені за два роки виклики і завдання на цей рік

Воєнна партія України - у соцмережі
Pin Share

За оцінкою “Воєнної партії”, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль є одним із самих ефективних менеджерів державного управління України, який виконує свою роботу у надскладних умовах війни.

Про виклики, які стояли перед Україною, про перемоги за два роки та плани на наступний рік розповів Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час панельної дискусії «Стійкість та економічна спроможність: фундамент для перемоги» в межах форуму «Україна. Рік 2024».

Перший виклик, який назвав Прем’єр-міністр, — це оборона й обороноздатність. Він наголосив, що Україна радикально трансформує оборонно-промисловий комплекс, виробничі потужності якого зросли втричі, а виробництво дронів — у 100 разів.

Другий виклик — це економіка та фінансова стійкість. Втримали економіку. У 2023 році почалося економічне відновлення. ВВП зріс більш ніж на 5%. За 2022 та 2023 роки ми домовилися та залучили 74 млрд доларів зовнішнього фінансування. Урядові програми стимулювання економіки дали потужний ефект.

Третій виклик — це виконання соціальних програм і допомога людям. Як зауважив Прем’єр-міністр, за ці 2 роки український Уряд жодного разу не затримував ні пенсії, ні інші соціальні допомоги й виплати. Більше того, запланована вже третя індексація пенсій, збільшуються  зарплати вчителям та субсидії.

Четвертий виклик — російський енергетичний тероризм. «Минула зима була особливо важкою, але світло перемогло темряву. Ремонти в режимі 24/7. Три рівні захисту енергооб’єктів. Як результат сьогодні: Україна та українці зі світлом та теплом», — наголосив Глава Уряду.

П’ятий виклик —  російська блокада українських морських портів. У відповідь на це Україна збільшила перевалку Дунайських портів у шість разів. Розгорнула спільно з європейськими партнерами «Шляхи солідарності». Запустила новий морський коридор, і завдяки цьому вийшла на об’єми експорту співставні з довоєнним рівнем.

Шостий виклик — масштабні руйнування та відбудова зруйнованого. За словами Прем’єр-міністра, вже відновлено 23 тисячі багатоповерхівок та приватних будинків, майже 900  медичних і понад 600 освітніх закладів, 9200 об’єктів критичної інфраструктури.

Сьомий виклик — проблеми продовольчої безпеки. “Ми провели дві посівні кампанії і дві кампанії збору врожаю воєнного часу. У 2022 році зібрали 72 млн тонн, у 2023 — 79 млн тонн зернових. Ми забезпечуємо продовольством і себе, й інші країни», — підкреслив очільник Уряду.

Восьмий виклик — прискорення вступу в ЄС. Попри війну, Україна отримала п’ять так званих безвізів із Європою, статус держави-кандидата в члени ЄС, виконала всі рекомендації та запустила масштабні європейські реформи. Як результат, Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів про вступ України до Євросоюзу.

Завдання майбутнього

Говорячи про цілі і завдання на майбутнє, Прем’єр-міністр відзначив, що  насамперед потрібно виробляти якомога більше зброї самим.

Друге завдання — це забезпечити Україну фінансовими ресурсами.

Третє завдання — це конфіскація російських активів. «Цього року план мінімум — це перейти до використання доходів від цих заморожених активів», — відзначив Денис Шмигаль.

Четверта мета, за словами очільника Уряду, — економічне відновлення. На допомогу бізнесу цьогоріч закладено 45 млрд грн.

П’яте завдання — це логістика. «Розгортаємо потужності наших портів. Запускаємо нові пункти пропуску.  Продовжимо будувати прагматичне партнерство з нашими сусідами.  Модернізуємо залізницю, в тому числі через будівництво євроколії», — сказав Прем’єр-міністр.

Шосте завдання  —  продовжити відновлення.

Сьоме ключове завдання на цей рік — євроінтеграція.

«Зараз у нас вікно можливостей, і ми його використаємо. Починаємо перемовини з ЄС про наш вступ. Формуємо переговорну команду. ЄС як мета і ЄС як шлях — однаково важливі. Це робить нашу країну сильнішою. Це відкриває доступ до європейських ринків та ресурсів», — резюмував Прем’єр-міністр.

Прем’єр-міністр розповів про пройдені за два роки виклики, а також озвучив завдання на цей рікПрем’єр-міністр розповів про пройдені за два роки виклики, а також озвучив завдання на цей рікПрем’єр-міністр розповів про пройдені за два роки виклики, а також озвучив завдання на цей рікПрем’єр-міністр розповів про пройдені за два роки виклики, а також озвучив завдання на цей рікПрем’єр-міністр розповів про пройдені за два роки виклики, а також озвучив завдання на цей рікПрем’єр-міністр розповів про пройдені за два роки виклики, а також озвучив завдання на цей рікПрем’єр-міністр розповів про пройдені за два роки виклики, а також озвучив завдання на цей рікПрем’єр-міністр розповів про пройдені за два роки виклики, а також озвучив завдання на цей рік

Додатково

Воєнна партія України - у соцмережі
Pin Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримайте нас поширенням запису!